| Roby_7250 a întrebat:

V-au batut parintii cand erati mici? Daca da, cu ce si pana la ce varsta? Si ce parere aveti despre violenta?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, maicamea si bunicamea din partea lui taicameu pana la vreo 14 ani. Pe o parte de aia sunt asa cuminte dar de acolo am si niste probleme care nu le pot zice aici...Pai pe o parte e bine ca mai primeste o batuta copilul asa nu ajunge golan sau panarama dar pe alta parte nu e bine.

| RXN a răspuns:

Din punctul asta de vedere, parintii mei sunt niste imbecili.
Mama m-a lovit pana la vreo 10-11 ani, tata pana la 16, desi e in stare sa o faca si acum,mai ales ca are o problema uriasa cu stima de sine si nu accepta faptul ca mai are si proasta de fii-sa dreptate.
Cu ce? Cu pumnul,palma,cureaua si o data cu furtunul de la masina de spalat.[Apoi se mai intreaba de ce sunt asa a dracului.]
Violenta fizica o vad ca pe-o dovada a incapacitatii de a-ti educa odrasla, asa ca aplici, pornind de la o premisa gresita, 'forma asta de educatie'.

| unnimeni a răspuns:

Nu sunt de acord cu violenta dar uneori, bataia e rupta din rai.
Odata fratele meu a lipsit de la scoala o saptamana fara ca ei sa stie, era prin clasa a 8-a. Cand au aflat i-au tras o bataia la fundul gol cu o nuialaughing Si de atunci nu a mai lipsit.
Stau si ma intreb, daca il certa doar si ii spunea sa nu se mai intample, se mai repeta oare? (eu cred ca da)

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Poi pana la 7 ani rolling on the floor
Faceam prosti.cum ar fi bateam copii pe afara si spargeam farfuri, pahare.etc

| misu a răspuns:

Arma neputinciosilor este violenta in sensul ca nu pot rezolva in alt mod o problema...mau batut dar mai mult parinteste...cu nuielusa si cu urzica.

| ana maria a răspuns:

E-he-hei cita bataie am mincat de la mama pina la 13 ani pe urma nu prea.cit despre violenta, nu am o parere prea buna.

| RB26DETT a răspuns:

Eu nu, deci de cand ma stiu parintii mei numai mi-au interzis diverse lucruri.

| noob a răspuns:

Pe mine ma bat si acum! Mama ma bate cu facaletul si tata da cu sutu-n cap!

| Beibi a răspuns:

Cred ca nu te poti numi parinte atunci cand iti bati copilul.