| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre prietenia dintre o fata si un baiat? Credeti ca pot fi doar cei mai buni prieteni?

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, exista si posibilitatea asta.Sunt cazuri intre fete si baieti cand pot fi doar prieteni...adica mai importanta e prietenia lor de cat sentimentele, ceea ce e gresit din punct de vedere emotional.

| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop a răspuns (pentru OnuOnulică):

De ce crezi ca e gresit din punct de vedere emotional ca prietenia sa fie mai importanta ca sentimentele?

| Jipa95 a răspuns:

Cele mai bune prietenii se nasc intre aceleasi tipuri de sexe. Exista cazuri de prietenie intre un baiat si o fata, chiar foarte apropiat, dar ia gandeste-te tu un pic. In timp baiatul nu va vrea sa treaca la urmatorul pas din acea prietenie buna cu fata respectiva? happy

| mont a răspuns:

O parere buna, mi se pare chiar mai ok decat prietenia intre persoane de accelasi sex. Si la a doua intrebare raspunsul este da.

| Happyjump a răspuns:

Nu,se va termina cu sărutări

| 德尼莎 a răspuns:

Cei mai buni prieteni in nici un caz! Da prieteni apropiati de ce nu? dar daca e sa fie o prietenie foarte stransa intre o fata si un baiat daca se vad prea mult sau stau prea mult impreuna unul din ei tot va eda tentatiei si se va indragostii de persoana respectiva. Si daca e sa fie o relatie intre cei 2 la final nu va fi totul la fel, ca exemplu : vara mea a avut un "cel mai bun prieten", dupa au inceput sa iasa impreuna, apoi s-au despartit dupa care abia si-au mai vorbit. Poate exista o prietenie intre o fata nu zic nu dar "cei mai buni prieteni" in nici un caz. Sper ca te-am lamurit. ^^

| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop a răspuns (pentru 德尼莎):

Tin sa te contrazic. Unul dintre prietenii mei cei mai buni este o fata.Si vara aceasta majoritatea timpului am iesit numai noi 2. Mie imi zice chiar tot, lucruri care numai eu le stiu.Suntem de nedespartit! Si uite ca niciunul dintre noi nu simte ceva mai mult.

| 000M1ha3la a răspuns:

Da,pot fi cei mai buni prieteni si fara sa ajunga la altfel de interese.