| amnevoiedeajutorrapidpls a întrebat:

Va implor ajutati-ma! Nu pot sa rezist! nu stiu cum sa scap de asta.da eun an ma masturbez si nu stiu ce sa fac.va rog ajutati-ma.cred in Dumnezeu si stiu ca e foarte suparat pe mine vreau sa scap! vreun sfat util va rog! parca as fi obsedat am momente foarte de cand imi gac fr3ori pe zi! va implor! dau funda daca treceti prin asta va rog nu ma lasati!:'(:'(:'(:-C:-C

Răspuns Câştigător
| Bogdan1o a răspuns:

Cati ani ai?
primul lucru e sa iti blochezi siiteurile porno laughing) sa nu te mai uiti
la inceput stiu ca pare greu si zici ca e imposibil sa nu te masturbezi
am avut zile cand facem de 3 ori pe zi, iar acum am ajuns sa fac odata la o luna sau mai mult, in momentul asta am 6 saptamani de cand am facut ultima si crede-ma ca nu am nici o intentie s-o fac, chiar daca, recunosc, chef as avea big grin
daca te hotarasti serios sa nu mai faci, te poti tine...
iti gasesti alte ocupatii, iesi afara cu prietenii, mergi cu bicicleta ca e vara si cald, te joci pe calc, te uiti la alte genuri de filme, comedii actiune horror, orice altceva in afara de porno
sunt sigur ca la varsta ta gasesti orice alte activitati care sa te acapareze si asa vei scapa, prima saptamana e mai rau sau primele 2 apoi te obisnuiesti si nu vei mai simti nevoia s-o faci
dimineata vei avea erectie....si vei simti nevoie sa tio faci, dar rezista, puneti apa rece pe eawinking si iti va trece sunt chestii prin care eu am trecut si stiu cum e, dar stiu ca se poate si sa rezisti....asa ca bafta multa

4 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Cred ca esti foarte dependent pentru ca nu ai o prietena! Icearca sa iesi mai des in aer liber sa te plimbi sa numai stai izolat in casa.fa ti cati mai multi prieteni ok?

| Sabiiii a răspuns:

Ai ajuns sa suferi de onanism(malahie)...pana nu vrei nu scapi..eu stiu..nu am experienta in asa ceva straight face nu te mai uita la filme porno... evita singuratatea. ocupa-ti timpul..stai cat mai mult timp cu amicii/prietenii/fratii, ia-ti un caine, strange bani si ia-ti xbox. apuca-te de counter strike ca da dependenta mai ceva ca ..chestia aia, fa versuri, deseneaza, du-te la cursuri de magie, apuca-te de sport (altu' ) laughing, baga-te si tu voluntar mai planteaza si tu un copac, mai da si tu de mancare la un caine, mergi mai departe ca nu te vad bine, la figurat vorbind.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai asa multa credinta in Dumnezeu atunci te lasi, daca nu inseamna ca placerea oferita de masturbare e mai puternica decat credinta ta.

Sa stii ca masturbarea (in proportii normale 1 pe saptamana spre exemplu) este chiar benefica organismului.

| dani701 a răspuns:

Gasesteti alta ocupatie! nu Te mai masturba...
Poti sa inveti sa citesti sa te plimbi, fa un sport! si incearca sa uiti!
Bafta!