| alexmatei a întrebat:

Va place viata?

Răspuns Câştigător
| ripperstefan a răspuns:

Doamne ce raspunsuri ai primit!
Viata e ca un castel de nispi acum ai peste 2 minute nu mai ai.
Nu prea imi place viata dar cat sunt blestemat sa o traies o treaiesc cool.
Daca te-ai plictisit de ea nu ezita fa ce iti plac trebuie sa ai curaj sa nu-ti fie frica de moarte urcate in copaci, fugi, fa ce vrei tu e un blestem sa fii legat de placerea vieti daca iti place sa traiesti nu poti sa faci tot ce ar fi distractiv traiesteti viata ca la sfarsit sa nu regreti ca ai traito ca un molou.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă trăim înseamnă ne place viața!
Pa, pa.

| Adorable a răspuns:

La fel de mult ca si tie.
iti place viata, nu-i asa? happy

| Lylly a răspuns:

Bineinteles ca imi place, singurul mod prin care ii putem multumi lui Dumnezeu ca ne-a dat viata este iubind'o!

tie iti place?

| anonym_5376 a răspuns:

Pai uneori chiar vrei sa iti intrerupi viata, dar dupa cateva momente daca te gandesti bine pentru ce sa iti irosesti viata pentru un anumit lucru.Asa ca traieste-ti viata si distreaza-te si nu lasa pe altii sa te influenteze

| EfraimAshdothabediahKochBar a răspuns:

Sincer mie mi se pare un chin... ce bine ca e finit...deja mi-a astept sfarsitu, am vazut cum sta treaba cu viata si cu conexele ei.Se pare ca sunt unul din aceea al caror singur destin e sa moara.

| eSc a răspuns:

Viata este ca un test pe care nu trebuie sa il picam din prima
ci sa il ducem la capat sa nu ne abatem de la ea pentru ca ea nea fost daruita de Dumnezeu si nea dato ca sa ne bucuram de ea.(Sper sa nu-ti vina vreo idee prosteasca!) deci Da imi place :*

| ofataoarecare_2381 a răspuns:

Sa fim serioasi... uneori iti doreti sa nu te fi nacut, dar din momentul in care ai aparut trebuie sa traiesti... te sfatuiesc sa te bucuri de viata asa cum e pana la urma tot trebuie sa o duci pana la capat si nu ar fi bine sa regreti ca nu te ai bucurat de eawinking

| CopiluNebunCuViseColorate a răspuns:

Da normal[big grin]

| didee a răspuns:

Doammnee ce intrebare... cred ca trebuia la trivia/amuzante, nu la dragoste si sex laughing))))) sau poate esti doar un om disperat care vrea sa se sinucida si cere pareri celor din jur daca sa o faca sau nu laughing)))))))

| JohannaMary a răspuns:

Normal!happy Ei bine...ne mai aduce si greutati dar trebuie sa ne placa asa cum ne-a lasat-o Dumnezeu!happy

| Ellena20 a răspuns:

Normal ca imi place viata.
Dumnezeu ne-a dat-o si trebuie sa o pretuim. Motto-ul meu este: Traieste-ti viata la maxim!
Chiar daca viata are anumite coborasuri si urcusuri nu inseamna ca trebuie sa o abandonam prin anumite fapte. De ex: sinucidere.
Viata este cea mai mare grija a ta din viata.

| AxxFarer a răspuns:

Da viata e super si merita traita. lol laughing

| dynakiss a răspuns:

Foarte mult, imi place sa ma distrez...si sa-mi traiesc viata, chiar daca uneori o dau in bara, da nu-mi pasa...:-D