| myruna2012 a întrebat:

Va place viata?

De ce?

17 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Foarte mult imi place viata.
De ce?
Pentru ca o pot trai laughing

| forever4you a răspuns:

Mda, imi place! Am avut si unele momente in care am spus ca nu o mai suport!

| tpuforyou a răspuns:

Da dar nu schimbul 3! (( *)

| Ƨirenia a răspuns:

Da.
Pentru ca is fericita.

| Pufffx a răspuns:

Da imi place viata mea atat timp cta am anumite persoane care sa imi fie alaturi.

| Mozurov a răspuns:

De ce sa nu ne placa?

| FabianelSHAF a răspuns:

Da. Mie sincer sa fiu imi place.

| xLove a răspuns:

Avem de ales? Ca ne place, ca nu ne place, Dumnezeu tuturor ne-o daruieste. Daca noi stim sa apreciem acest dar, asta-i partea a 2-a.

Si da, imi place viata! De ce?
Pentru ca am alaturi de mine persoane cu adevarat speciale, langa care ma fac sa ma simt foarte deosebita!

| Claudys a răspuns:

Viata e frumoasa, trebuie sa iei lucrurile negative cu pozitivism. Viata e scurta si e numai una, trebuie sa ne bucuram de fiecare clipa frumoasa si sa invatam din toate greselile noastre, sanu judecam pe cei di ìn jur. imi place viata pentru ca e cel mai frumoas dar. Daca nu esti sadisfacut de propria viata, intri in depresie si intristezi si celelalte persoane din jurul tau carora le pasa de tine. e un pic si ironia vietii pentru ca atunci cand ne nastem plangem iar cei din jur sunt fericiti, in schimb atunci cand murim noi suntem in pace cu noi insine si fericiti pentru ca mergem in rai dar cei care ne iubesc plang... happy viata e frumoasa pentru ca e a noastra si suntem singurii stapani pe ea. e plina de neprevasìzut de persoane minunate, pe care nici nu le cunoastem... e minunata.

| torsi a răspuns (pentru Claudys):

De ce esti asa sigura ca mergi in rai, dupa moarte?

| Claudys a răspuns (pentru torsi):

Cel putin speriwinking de ce sa te stresezi cu gandul ca o sa ajungi in iad? putem incerca sa facem mai multe fapte bunewinking

| torsi a răspuns (pentru Claudys):

Daca numai prin fapte bune ajungem in rai, atunci ar fi plin de oameni (in rai). unii si.au dat seama ca nu asa stau lucrurilewinking, de aceea nu se mai streseaza sa fie ce nu sunt, de fapt. big grin

| Claudys a răspuns (pentru torsi):

Tu ai face fapte bune doar daca ai avea siguranta ca vei ajunge in rai? Ar fi unicul motiv? Nu sunt de parerea ca toti oamenii sunt rai. multe persoane inca cred in bine si multe persoane sunt bune happy Ar trebui sa fi mai pozitiv happy

| torsi a răspuns (pentru Claudys):

Pentru unele persoane fac fapte bune din toata inima big grin
dar nu pot spune ar trebui sa fiu mai pozitiv. fiecare priveste lumea din ce perspectiva vrea, iar mie aceasta imi convine cel mai mult tongue

| DeXz2010 a răspuns:

Da e cel mai frumos lucru

| cosmin0808 a răspuns:

Normal,dar tie iti place?

| keNzoRoz a răspuns:

Normal, ca imi place si cu siguranta nu sunt singur cred ca tuturora le place.
Viata este cel mai frumos lucru posibil, am auzit nenumarati oameni care au zis ca ce rost au sa traiasca sau alte lucruri, dar ei nu au cantarit cu bine toate distractiile si bucuriile vietii, ei cred ca daca au facut o greseala ei cred ca nu mai are rost sa traiesti.

Sa trecem peste acest "decalog".
Viata iti este daruita sa te distrezi sa faci nazbatii si sa incalci regulile sau daca iubesti o fata, du-te la ea si spune`i ce simtii nu incerca sa ti inchis in tine o sa vezi ca o sa iti fie mai bine. Incearca sa iti traiesti viata la maxim si o sa vezi si tu ca viata merita traita la maxim, sau cum imi place sa spun eu clipa de clipa :! Sper ca te-am ajutat ( lasa un raspuns daca te-am ajutat cu ceva, merci )