| JuStMe_2792 a întrebat:

Va rog, ajutati-ma...Chiar numai stiu ce sa mai fac. Deci: Aseara, am fost la volley, dar am ajuns putin mai tarziu.Pe banca erau 3 baieti, eu nu ii cunosteam. Am inceput sa fac incalzirea de una singura, pentru ca celelalte fete deja terminasera, si il auzeam pe unul dintre baieti ca zicea despre mine ca sunt frumoasa. Nu ma lasa deloc in pace, ma intreba mereu cati ani am, cum ma cheama...Chiar ma ajuta sa prind mingi. Problema este, ca, cred ca am inceput sa il cam plac. Nu ar fi o problema pentru ca este in aceeasi zona cu mine, ar fi perfect, doar ca el cred ca este genul acela de baiat mai vagabond sau ceva in gen. Si nu stiu ce sa fac, chiar am nevoie de un sfat. Ma puteti ajuta? Multumesc:*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai mare grija! La inceput el va incerca sa iti arate cele mai bune parti ale lui.Tu incearca sa afli ce prieteni are(daca e din aceeasi zona vezi cu cine tot sta),daca merge la scoala, ce il preocupa, cu ce isi umple timpul.Baietii rai sunt pe toate drumurile, ti se baga in suflet si pe urma nu mai poti scapa, te compromit de nu mai poti scoate nasul din casa! Convinge-te ca e baiat bun(daca e) si abia pe urma da-i sperante.La inceput fa-o pe amica,vorbeste-i prieteneste, oricat ti-ar placea, ca altfel ti se suie-n cap.Si daca e vagabond sau ceva de genul, lasa-l.S-or gasi altele sa-l consoleze, asa cum si tu o sa gasesti un baiat care ti se va potrivi.Crede-ma si nu te grabi! Pa, pa!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi la inceput cum se poarta si pe unde merge daca iese la ore tarzii din casa si iti dai seama daca e smecher sau cuminte. Daca ai noroc sa fie baiat bun atunci e bine.

| alexush a răspuns:

Ai dreptate.e genu de baiat mai vagabond.am si eu "prieteni" dastia.se dau dulci, intelegatori pana intri intri cu ei in pat.si apoi te lasa.niste tarani. daca te bagi in seama cu ei.o sa ai probleme.asa ca nu te baga cu ei in seama.ai grija de tine.sunt multe genuri de baieti.

| Aiiida a răspuns:

Sfatul meu este ca nu pune "botul" la vrajeli din astea baietii din ziua de azi cam toti sunt la fel,, poate este adevarat si te place.dar daca si tu spui ca este mai vagabont. sfatul meu ar fi sa nu ii dai foarte multa atentie, genul asta de baieti "mor" cand vad ca o fata nu ii da atentiewinkingfi tu fata cea desteapta si care il pune cu "botul pe labe". mult succes:*

| Cioara_1722 a răspuns:

Stai cateva zile cu el si vezi ce vrea ce iti spune si asa mai departe