| bianca a întrebat:

Va rog ajutati-ma!
iubitul meu este foarte gelos si m-am saturat.
in seara asta mi-a zis ca nu o sa se simta bine la ziua mea din cauza ca vine unul care se tot da la mine.
ideea e ca eu mereu i-am dat astuia cu flit si el stie asta
dar e gelos si ma face sa sufar mult.
am incercat toate metodele sa numai fie asa.
mentionez ca nu e gelos numai pe ala doar ca la el e mai intens
eu cred ca deja e o problema mai gravacrying
il iubesc enorm de mult ajutati-ma va rog!
spuneti-mi exact ce trebuie sa fac sa-l ajut sa numai fie asa.

Răspuns Câştigător
| WhiteRose a răspuns:

Wow, nu iti pot spune exact ce ar trebui sa faci, nu stiu daca exista o reteta.
Iubitul tau se simte amentintat, probabil, de acel baiat tocmai pentru ca acel baiat se da mereu la tine si, evident ca lui nu ii place.
Ce tip de relatie ai cu tipul acela, nu poti sa nu-l inviti la ziua ta? daca trebuie atunci explica-i prietenului tau ca doar pe el il vrei si spune-i cat de "urat, prost, nesemnificativ" e celalalt. Eventual spune-i si celuilalt sa te lase in pace daca ai prieten, am inteles ca i-ai spus deja, doar nu inteleg in ce relatie esti cu celalalt

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai ce sa-i faci. Gelozia este boala grea si daca a aparut intr-o relatie, nu are leac. Inseamna pur si simplu ca egoismul unuia dintre parteneri este mai puternic decat iubirea si asta nu se poate corecta.

| WhiteRose a răspuns:

Aveam si eu problema asta cu prietenul meu dar nu-mi amintesc cum a trecutthinking pur si simplu si-a dat el seama ca nu are de ce sa nu aibe incredere.

Din cate spui ai facut cam tot ce puteai face.
thinking Foloseste-ti si tu farmecele personalelaughing nu stiu ce sa zic

Poate intr-adevara are el o problema cu gelozia si atunci nu ai ce sa-i faci tu, poate ca nu se simte sigur pe propriile sale calitati

| bianca explică:

WhiteRose
i-am zis ca ala e un prost pentru ca asa e
un sclav
iar ala stie ca am prieten ca il iubesc si tot
doar e cu mine in clasa
nu am niciun fel de relatie cu sclavul ala
il iubesc pe el, mult! si i-am zis ca ala nu ma int nici cat negru sub unghie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca daca te iubeste, trebuie sa aiba incredere in tine, adica ca nu te vei cupla cu celalalt sau faze de genul! Relatia se bazeaza pe incredere, iar gelozia nu-si are rostul, cand exista iubire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, stiu prin ce treci ca asa am patit si eu cu fostul meu prieten. din pacate pentru tine nu cred ca poti sa faci ceva in privinta asta, nu vreau sa te descurajez dar eu am ajuns sa iu bataie de la prietenul meu tot din cauza asemanatoare. cel mai bine e sa vorbesti serios cu el si sa ii dai un timp ca sa se schimbe de ex o luna. daca vezi ca intr-o luna nu se schimba in bine.