| andreyuAnonim a întrebat:

Va rog ajutor eu si prietena mea am facut de vreo 3 ori ne-am dezbracat si m-am frecat de ea, este virgina, ajutor poate sa ramana imsarcinata? Nu am penetrat-o deloc doar ne-am frecat unul de altul va rog urgent

15 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui sa se inteleaga ca doar ti-ai frecat glandul de himen (intrarea vaginala) fara a o penetra.Doar in cazul in care prietena nu a fost/este in perioada fertila iar tie sigur nu ti s-a scurs lichid preejeculator dispare complet (100 %) orice sansa de instalare a unei sarcini.In cazul in care ea este in perioada fertila iar tie obisnuieste sa ti se scurga lichid preejeculator si ai ejaculat intre cele 3 reprize de mimare a sexului din cauza spermei care ramane pe uretra, chiar si in situatia in care nu a existat penetrare sa existe o oarecare sansa (foarte mica de sub 1%) de a se instala o sarcina.

| andreyuAnonim explică (pentru corbulalbrosu):

Salut deci nu am ejaculat deloc pe ea am ejaculat la 2 ore dupa si nu stiu daca acel lichid acele picaturi auputrre sa lasa o sarcina ce zici ea avea un fel de lichid la vagjn e vreo sansa!?

| mihai69 a răspuns:

Chiar și „frecată", tot nu mai e virgină (chiar dacă nu ai deflorat-o) pentru că ai avut totuși un contact sexual (de fapt, chiar trei) cu ea.
Și răspunsul corect la întrebarea ta este DA, mai ales dacă ai și ejaculat acolo. E un risc (mic, dar diferit de zero) să rămână și din spermatozoizii „vagabonzi" din lichidul preejaculator. Pe viitor, folosiți protecție!

| andreyuAnonim explică (pentru mihai69):

Salut deci de fiecare data cand neam jucat eu m-am masturbat cu 10 -11 ore inainte am urinat chiar mam si spalat nu stiu ce sa fac ea e minora sunt disperat

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai penetrat-o si nu ejaculat in preajma vaginului ei, nu are cu sa ramana gravida.

| Dendoris a răspuns:

Ea si cu fecioara Maria ce mai faceti din astea.

| andreyuAnonim explică (pentru Dendoris):

Am citit desore lichidul ala preseminar picaturile alea crezi ca poate sa ramana?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru andreyuAnonim):

De la acel lichid preejeculator NU nu se putea sa ramana insarcinata insa de la sperma ramasa pe uretra in cazul in care ai ejaculat in timp ca v-ati jucat si care dupa o vreme se fluidifica si incepe sa se scurga/prelinga insesizabil DA, ar exista o foarte mica posibilitate. Despre acel lichid citeste urmatoarele 2 materiale.http://www.clopotel.ro/......r-141.html precum si acesta http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/glandele-bulbouretrale_6034

| andreyuAnonim explică (pentru corbulalbrosu):

Nu am ejaculat deloc am ejaculat dua 2 ore ea era acasa la ea deja e vreo sansa sa fie insarcinata!?

| Dendoris a răspuns (pentru andreyuAnonim):

Daca a fost penetrata, da, poate sa ramana.
Daca nu a fost penetrata, nu, nu poate sa ramana.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru andreyuAnonim):

In cazul in care nu ai ejaculat deloc inainte de acea mimare/joaca de-a face sex, lichidul preejecultor nu avea cum/de unde sa se contamineze cu sperma deci nu putea contine spermatozoizi. In lipsa spermatozoizilor instalarea unei sarcini devine imposibila.Incercati pe viitor sa va abtineti de la astfel de experimente macar in perioada fertila.

| andreyuAnonim explică (pentru corbulalbrosu):

Salut deci de fiecare data cand neam jucat eu m-am masturbat cu 10 -11 ore inainte niciodata nu m-am masturbat si la cateva minute neam jucat crezi cumva cam ce sanse ar fi?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru andreyuAnonim):

N-are rost sa fii stresat/terorizat.Practic nici nu exista probabilitatea unei sarcini.

| Constantin_Andrei_1996_WXSd a răspuns:

Nu are cum sa ramana insarcinata. big grin Pe viitor foloseste un prezervativ si poate si faceti ceva mai mult. big grin