| Narcysa a întrebat:

Va rog, am mare nevoie de ajutor! Eu si prietenul meu de 3 luni am intretinut relatii sexuale fiind pentru prima data la amandoi,mergand acum cateva zile la el acasa. Dupa acest lucru unde totul a decurs normal,am avut o discutie destul de intima/perversa(mai ales din partea lui) pe Facebook,si din nefericire tatal meu a vazut aceasta conversatie dintre noi si a aflat tot.S-a suparat enorm,si pentru ca am facut asta,dar mai ales din cauza conversatiilor "deocheate", spunand sa nu ma mai prinda cu acest baiat, sa ne despartim, pentru ca nu e normal sa imi vorbeasca asa.Eu am 19 ani si in 2 saptamani e si ziua iubitului meu si nu ma mai lasa sa merg nicaieri, nici sa ies...Ce as putea sa fac ca sa ma lase sa avem o relatie in continuare, si sa pot merge la ziua lui? (suntem in aceeasi clasa si il cunosc de 4 ani). Orice sfat e binevenit!

2 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

In primul rand eu nu stiu cum ai putut sa fii atat de neglijenta incat tatal tau sa iti citeasca o conversatie pe Facebook. In general tatii de fete sunt extrem de gelosi si posesivi si pur si simplu urasc sa ideea ca la un moment dat vine unu' si isi baga penisul in fetita lor. Daca depinzi financiar de el, nu ai ce sa faci altceva decat sa il asculti, chiar daca esti majora. Nici sa fugi cu prietenul tau nu iti recomand, pentru ca daca relatia voastra nu va merge, vei ramane "in aer" si poate tatal tau din orgoliu, nu te va primi inapoi. Daca ai posibilitatea sa il iei pe tatal tau la o discutie, poti sa ii pui problema in felul urmator: spune-i ca la un moment dat asta s-ar fi intamplat oricum, fie ca afla sau nu afla el; adu-i aminte cum era el la 19 ani si ce facea; intreaba-l ce facea mama ta la 19 ani; spune-i ca asta e cursul vietii ca nu mai suntem in evul mediu cand fetele se maritau virgine si ca daca stia ca nu poate accepta o astfel de situatie, nu trebuia sa procreeze.

| Santo2190 a răspuns:

Il iubesti? pleaca frate, nu te lasa ai tai? daca esti sigura ca il iubesti si te iubeste lupta pentru el, daca nu, nu te du nicaieri stai "dupa fusta parintilor" pana la 30 de ani