| Danielaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Va rog din suflet sa îmi dați un sfat cât de bun. Am avut o relație sau am nici nu mai stiu. Tipul era rece cu mine la început, nu era nimic serios. Apoi a început sa fie mai tandru și sa se comporte frumos, am fost cu el la munte și nu s-a întâmplat nimic. El și-a luat concediu de la serviciu câteva săptămâni și a plecat in Italia pentru o săptămâna apoi urma sa vina și sa mergem împreuna la mare. Inainte cu o seara sa plece in Italia eram amândoi amețiți și am făcut dragoste pentru prima oară intr-o mașina. Nu stiu ce a fost in capul meu, eram virgina și ma așteptăm ca o sa o fac la mare și tot nu eram sigura. Avusei o relație de 1 an jumate și nu am făcut nimic si cu asta cu care am stat 4 luni am făcut in fine ei bine și el a plecat in Italia, eu eram foarte nerăbdătoare sa se întoarcă și am făcut o mare greșeală, la câteva zile a fost ziua cuiva și am băut foarte mult și m-am sărutat cu un coleg iar el a aflat și nici nu vrea sa mai vorbească cu mine ca cică a mai avut o prietena pe care a iertat-o și l-a luat de fraier. Eu acum sufăr foarte mult, au trecut 5 zile de când nu am mâncat nimic și plâng mereu. El a zis unui prieten ca i s-a tăiat de relație serioasă și ca mai poate fi cu mine doar pentru beneficii și dacă o sa fiu ok poate peste un timp o sa fie mai altfel. Ce sa fac? Eu îl iubesc atât de mult, a trecut o săptămâna de când am făcut dragoste, a văzut ca eram virgina nu se gândește la asta.

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Și eu aș renunța la o relație serioasă cu o tipă care cum bea ceva, cum cade la pat. Indiferent cu cine.
No way, Jose!
Cu tipul ăsta nu prea mai ai ce să îndrepți. Pentru următorul, caută să găsești o soluție la problema pe care o ai cu alcoolul și abia apoi să ai curaj să te reîndrăgostești.

| OldSoul a răspuns:

Subscriu cu mihai69.
Daca dupa putin alcool incepi sa te saruti cu diversi tipi, cine stie ce se intampla dupa 2-3 pahare.

| ywar a răspuns:

Doi neispraviti! Si tu, si el! Ala bea de stinge si se reguleaza cu tine inainte de a pleca in Italia, asa ca sa se goleasca inainte de decolarea avionului, iar tu te duci te-mbeti ulterior si te saruti cu un necunoscut. Doi neispraviti se iubesc? Doamne fereste sa zamisliti copii! Vai de noi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul ca el a stiut sa tu erai virgina, ca a fost primul barbat din viata ta iar acum nu mai vorbeste cu tine...e foarte urat din partea lui. Cel putin ar trebui sa va intalniti si sa discutati de toate lucrurile care v-au deranjat, reciproc. Nimeni nu este perfect. Iar daca nu vrea.el pierde. Multa bafta si sa reusesti tot ce ti-ai propus!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu pierde nimic. Daca as fi aflat ca prietena mea se saruta cu altul cand eram plecat si eu faceam la fel. De unde as fi stiut ca a fost doar un sarut? Adica dupa 4 luni de prietenie si dupa ce ai facut sex cu mine, tu te saruti cu altul? Tu chiar nu realizezi cat de ridicola esti? Doar si pentru faptul ca ar rade toti cunoscutii de tine: "uite ce prostalau este asta, ca aia umbla cu altii, iar el o accepta."

| anonim_4396 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Voi ca barbati aveti voie sa gresiti.dar daca noi gresim deja ni se pune un stigmat. Nu sunt de acord ca in momentul in care te afli intr-o relatie sa te mai saruti si cu altii dar...cel mai important este sa comunici. Daca ei nu isi vorbesc nu au cum sa isi rezolve problemele. A gresit sunt de acord cu asta dar, cea mai buna solutie e sa discute si daca nu ajung la un consens viata merge mai departe.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt de acord cu tine. Nu sunt permise greseli de acest fel. Inseamna ca nu are sentimente pentru iubit, daca imediat cum se iveste ceva placut, cedeaza. Daca cedeaza o data, cedeaza si a doua oara si a treia oara si asa mai departe.

| anonim16121 a răspuns:

Ați greșit amândoi, el ți-a răpit virginitatea si a fugit in Italia si tu ca ai băut prea mult și te-ai pupat cu altul, el a găsit motiv ca sa se despartă de tine si gata,e cam ciudat ca s-au intamplat toate astea așa de rapid, eu cred ca a plănuit totul si a plecat in Italia ca sa se relaxeze si sa scape de tine prin ăla care te-a sărutat, nu te merită baiatul, e un fustangiu, vânător de virgine, eu îți dau un sfat foarte bun, liniștește-te, plange cat vei plânge și acceptă situația, băieți în lume mai sunt, mai buni decât el, un baiat bun te-ar accepta pentru suflet, nu pentru ca ești sau nu virgină sau altele, caută persoana care te-ar înțelege, nu șmecherași ( șmecherașii sunt scursurile societății), mult succes in continuare!

| mihai69 a răspuns (pentru anonim16121):

„... un baiat bun te-ar accepta pentru suflet, nu pentru ca ești sau nu virgină sau altele, caută persoana care te-ar înțelege..."
Pe bune?!? Și ce vină ar avea un băiat bun să se pricopsească cu o tipă care de bună voie declară că:
===
... eram amândoi amețiți și am făcut dragoste pentru prima oară.
... am băut foarte mult și m-am sărutat cu un coleg
===
Pe bune?!? adică pune fato mâna pe un băiat bun și pe urmă la orice gură de alcool bei, o pui cu cine se nimerește pe lângă tine! mișto, n-am ce zice. Tu te consideri „băiat bun"? Dacă da, ți-ar plăcea o iubită de acest fel?

| Danielaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru mihai69):

Bine, inteleg ca ați fi făcut la fel ca bărbați, eu am cerut un sfat, e prima oară când greșesc atat de rau și îl iubesc destul de mult pe băiatul asta, a trecut o săptămâna și mie chestia asta îmi afectează sănătatea, regret enorm chestia asta și nu stiu dacă exista vreo sansa sa repar pentru ca el vorbește cu mine dar nu îmi spune nimic concret.

| mihai69 a răspuns (pentru Danielaaaaaaaaaaaaaa):

Mie mi se pare că este cel puțin a doua oară (după spusele tale).
Nu cred că „chestia asta" să-ți afecteze mai rău decât băutura sănătatea. Încearcă să renunți la ea de tot, apoi ai putea încerca să convingi fraierul să revină la tine. Dar nu cred să fie chiar atât de fraier...