| Regedesubmunte a întrebat:

Vă rog foarte multă seriozitate!
Dacă de fiecare dată când îmi place o fată și mă îndrăgostesc de ea și aflu pe urmă că este neam cu mine, înseamnă că am o problemă că mă îndrăgostesc de fiecare dată de o persoană care îmi este rudă fără a o cunoaște anterior?
Întrebarea ar fi dacă este normal așa ceva, mie nu mi se pare?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Stai putin. Tocmai cu o ruda te potrivesti cel mai bine, DAR cu conditia sa nu iti fie o ruda prea apropiata. Daca iti era verisoara primara o cunosteai de mic, deci nici una nu iti era verisoara primara. Chiar si cu o vara primara se poate casatori cineva, dar face o cerere si arata ca nu are anumite boli genetice. De la vara de gradul II mai departe, e sezonul de vanatoare deschis.

2 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Se intampla, nu ai nici o vina.Eu zic sa iti consulti arborele genealogic, ca sa nu mai ai situatii de genu'.

| Regedesubmunte explică (pentru AnaBejenaru):

Așa o să fac, mulțumesc de răspuns!