| anonim_4396 a întrebat:

Bună dragutilor! Părinții mei s-au certat azi și mama a spus ca vrea sa plece pentru ca inițial tata trebuia sa ma ducă la scoala și nu m-a dus, s-a dus sa bea și nu știu cum sa o conving pe mama sa nu plece și sa ma lase, pentru ca tata este alcoolic și face urat când vine seara acasă, asta nu a fost întrebare, doar nu am cui sa ii spun, sper sa nu râdeți de mine

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-le bunicilor!

| Rockzstar a răspuns (pentru Violleta2022):

Bunicul din partea tatalui care mi-a fost ca un tată adevărat a murit, iar bunica a încercat sa îl facă sa se lase de bautura, dar nu se poate, iar bunicii din partea mamei nici nu ma baga in seama

| Violleta2022 a răspuns (pentru Rockzstar):

Atunci apeleaza la unchi si matuse.

| sierra1 a răspuns:

"mama a spus ca vrea sa plece... pentru ca tata este alcoolic și face urat când vine seara"

e o decizie grea și nu e a ta ci a ei. Doar ei, maturii iși vor rezolva problema.

| Rockzstar a răspuns (pentru sierra1):

Da, dar nu ma poate lăsa, nu acum

| Freya1 a răspuns:

Pai du-te cu mama ta.Nu știu dacă e ok ca o mama sa își lase copilul și sa plece.