| TakeShy a întrebat:

Va rog help! m-am despartit de o fata acum 4 luni pentru alta, dar cand s-o intreb daca vrea sa fim impreuna am aflat de 20 de min ca si-a facut prieten. I-am zis si i-am si demonstrat prin o groaza de fapte ca o iubesc enorm si o s-o astept oricat... dar acum 3 zile am intrebat-o daca ea chiar ar vrea sa fim impreuna, iar ea a spus NU, am fost socat pe moment. Dupa inca 2 zile vine la mine si-mi spuna ca ar fi auzit ca am zis eu ca nu mi-a placut niciodata de ea si n-as fi iubit-o, ceea ce nu e adevarat am iubit-o cu toata inima, o adoram. Ma ajutati si pe mine cum sa trec peste asta ca nu pot nici sa dorm bine uneori noaptea. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Tataru_Ionut_1991 a răspuns:

Incearca sa faci diferite activitati pentru a nu sta sa te gandesti la ea, iti faci mai mult rau, evita melancoliile, incearca sa stai mai mult cu prietenii adica intr-un cuvant sa fii cat mai ocupat, fiecare facem greseli pe care le regretam dupa un timp dar asa e viata si cu bune si cu rele

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai incearca si spune-i ce simti si cat inseamna ea pentru tine, mai da i o sansa si vezi ce rezultate o sa ai, daca fata o tine una si buna ca,, nu,, atunci uit o pentru ca nu poti sa stai o viata intreaga asteptand sa se intoarca la tine

| FesCuDungi a răspuns:

Nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard!winking

| anamaria0974 a răspuns:

Nu te mai gandi la ea cu cat te gandesti mai mult la ea cu atat iti va fi mai greu sa dormi si sa o uiti lasa timpul sa rezolve acest lucru incearca sa o eviti cat de cat si sa nu-i mai dai atata importanta obisnuieste-te cu gandul ca ai pierdut-o.

| mat31new a răspuns:

Mare tantalau mai esti daca ai lasat o fata pentru alta.