| elenat a întrebat:

Va rog sa ma ajutati... >funda!...<
de ceva timp am o intrebare oare ii place unui tip de mine adica e ma i mare ca mine si e dragut faza e ca el a inceput sa-mi scrie si la iarna o sa vina in oras... acum e la italy locuim aproape si nu vreau sa par prea grabita dar nici sal sperii / sau chiar sa'l pierd vara am petrecut un timp ft funny ne amuzam dar trece printr-o perioada de ceva de genu depresie si nu stiutiu cum sal sustin dar vreau ft mult sa fiu impreuna cu acest baiat! cum sai atrag atentia si sa pot sa ma linistesc! (mereu cand ne scriem nb punem ceva de genu

5 răspunsuri:
| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Buna!
Ce sa faci? Pai, sa fii langa el. sa-l astepti cumintetongue.
Si.thinking Asteapta sa vina, petreceti ceva timp impreuna[2, 3] zile. Asa ca sa nu pari ''disperata''. Vezi daca el vrea sa faca primul pas, daca nu. Fa-l tu!big grin Ce ai de pierdut?! Nimichappy. [Nu uita, mai sunt baietion the phone.
Papa. Sper ca ti-am fost de folos!:*

| elenat explică (pentru cHoCollaTeFllory):

Mersi mult mi-ai fost de folod happytongue

| bunica18 a răspuns:

Cind vine ai sa stii sa reactionezi asa cum e mai bine, deocamdata anticipezi un pic. Depresia e boala grea si tu poti sa-l ajuti numai daca el se lasa ajutat (uitati-va la filme gen comedii, mergetzi la biserica impreuna, alergati dimineata sau seara ca sa va mentinetzi in forma etc.
Relatiile la distanta functioneaza NUMAI pe incredere, invatati sa va cunoastetzi fara sa-ti imaginezi ca relatia fizica este cea mai importanta, aveti timp si pentru ea, deocamdata important e sa va ajutati unul pe altul.

| shotocan123 a răspuns:

Na pacat de tine stiu cum e... in fn incearca sa discuti cu el...dc nu mai petrece timpul cu tine

| elenat explică (pentru shotocan123):

Pai nu putem petrece timp ca el e la italy dar eu la MD dar o sa ne vedem iarna big grin oricum mersi