| andre199 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns.Imi place de un baiat si cred ca si el ma place dupa cum se uita dupa mine dar e foarte mandru si vb foarte rigid cu mine dar vreau sa stiu daca ma place. dupa cum se uita dupa mine cred ca ma place el e in zodia leu iar eu in sagetator. dupa cum am spus e foarte mandru si fitos si acum un an am avut o mica altercatie acum sunt in clasa cu el.In final vreau sa stiu ma place sau nu. Si care ar fi semnele ca ma place? astept un raspuns.Ms.

6 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Cand cineva te place, nu se limiteaza doar la priviri, iti vorbeste frumos, zambeste, cauta subiectele in comun... daca este mandru, nu stiu cat vei putea tu sa te lovesti de mandria lui.De placut nu stiu ce sa-ti zic, pentru ca nu pot interpreta o privirea de-a lui. Ca sa nu fierbi in tine cu aceasta intrebare, fie astepti sa faca el ceva fie iei tu initiativa. Poti incerca sa vorbesti mai mult cu el, treptat sa lase mandria deoparte si vezi in ce directie merg lucrurile.

| angella1972 a răspuns:

Daca ai o mica banuiala ca te place, mergi pe intuitia ta feminina, si pentru ca esti sagetator si la voi e punct ochit punct lovit, treci la actiune. spune-i ca vrei sa-i spui ceva, si tine-l in suspans vreo 2 zile, joaca-te cu el, fa-l sa se gandeasca mereu la tine si la ce ai sa-i spui, apoi gaseste momentul potrivit si vorbeste sincer cu el. o fi el leu, dar tu esti femeie, si esti mai tare.

| ing. a răspuns:

Buna.Pai,daca te priveste ca si cand te-ar place, este posibil.Incearca sa vorbesti mai mult cu el, si sa destinzi atmosfera, spunand un banc sau ceva in genul, daca tu zici ca e cam rigid.
Oricum, cea mai buna cale este sa il intrebi, sa ii zambesti mult, si el va trebui sa lase mandria deopartewinking.

| sigmanet a răspuns:

Poate sa te placa, dar ii place sa te tachineze. Incearca sa-i spargi acel "scut" de rigiditate si mandrie. Incearca sa vorbesti mai multe cu el si vezi cum reactioneaza. Poate se uita din pasiune sau doar se uitahappy.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te place ii clar