| Un NiMeNi CeLeBrU a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine.toti colegi mei de la scoala se baga in viata mea si spun totul profesorilor sau parintilor. ce fac, cu cine umblu, pe unde umblu.tot ce afla despre mine chiar daca e minciuna spun profesorilor si ma deranjeaza deoarece uneori spun lucruri neadevarate despre mine si despre prietenul meu... ce as putea sa fac ca sa nu-i mai intereseze ce fac?

Răspuns Câştigător
| undercovergirl a răspuns:

Buna dulce,
Incearca sa discuti cu profesorii tai si sa le spui ca nu tot ce se aude despre tine este adevarat. Procedeaza la fel cu parintii tai. Convinge-i sa creada in tine si discuta mai mult cu ei. Poate ca se vor mai linistii daca tu o sa le spui de pilda ( Mama pot merge sa ma intalnesc cu prietenul meu? sau Tata, o sa mai intarzii putin fiindca...)
Cat despre colegii tai eu zic sa nu le mai dai importanta si sa nu-i mai bagi in seama. Daca arati ca barfele lor nu te ating te vor lasa in pace.
Succes! happy

2 răspunsuri:
| sabinozaur a răspuns:

Daca te vorbesc asa. inseamna ca chiar esti o DIVA acolo. bravo! lasa-i pe ei sa-si ocupe timpu` cu chestii neadevarate si etc. eu cred ca fuga nu este o solutie.happy infrunta`i. poti s`o faci.happy >big grin

| blue007eyes a răspuns:

singura posibilitate este sa faci transfer la alta scoala, sa nu ai bagi in sema si sa ati vezi de viata ta personala