| Alexandru_Cazan_1992 a întrebat:

Cum pot sa fac o colega de clasa sa nu mai spuna lucruri neadevarate despre mine profesorilor? AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Salut! Depinde ce fel de lucruri.In primul rand ce o intereseaza pe ea? Poti sa spui pur si simplu ca nu e adevarat si daca vor sa te creada pe tine bine, daca nu sa o pui sa dovedeasca.Altceva nu ai ce sa ii faci decat daca spune lucruri cu totul nerusinate despre tine, fapt de care ma indoiesc.
Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Jack99 a răspuns:

Explicai cat de penibil e paratul si cat de urata e minciuna.

| crakxx120 a răspuns:

Daca e o fata, atunci cumpara-i o ciocolata si spune-i imi pare rau daca te-am suparat, dar te rog sa nu ma mai vorbesti de rau profesorilor.
Vezi sa-i zici frumos.
Daca e baiat, discuta cu un adult: profesor/diriginta/directoare/tata-mama/tutore.