| Adytza09z a întrebat:

Va rog un raspuns urgent si sincer.
1.Pretena mea are ciclu neregulat si trebuia sa i vina azi menstruatia dar nu i-a venit.
Azi dimi a avut durere de mijloc si ac spre seara durere d ovar drept care a mai avut o si inca cu o saptamana in urma.(a tinut-o 7 zile durerea d ovar).
2.o dor sanii sunt plini si o dor si sfarcurile.
3. durerea de sfarcuri si sani sau de spate si ovar sunt semne d sarcina.
4. daca intai am pus prezervativu apoi am facut sex maxim un minut apoi am stat 20 min am pus prezervativ am facut si am pus mana pe penis si am luat pe mana sperma si cand am rulat prezervativu e posibil.sa ramana de la sperma ramasa pe exteriorul prezervativului.
4. daca ii vine cm nu poate fi insarcinata 100% indiferent de ziua in care s-a produs actul.
Va rog un raspuns pentru fiecare.
Multumesc sa fiu si eu odata lamurit.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Esti absolut gresit/eronat informat din moment ce ai folosit urmatoarea exprimare/formulare si anume : ciclu NEREGULAT si menstruatia trebuia sa-i VINA AZI. In cazul in care CICLUL este NEREGULAT determinarea sau calcularea momentului de incepere a menstruatiei este absolut/complet IMPOSIBILA. 2.); 3. ) Tumefierea sanilor, durerea aparuta la nivelul sanilor, spatelui sau a ovarelor pot reprezenta simptome premenstruale. In acest moment al ciclului menstrual NU EXISTA simptome de sarcina. 4.) Este ilogic ca cineva sa procedeze in felul descris. 4.bis) Se considera ca producerea menstruatiei reprezinta in mod sigur GARANTIA ca in proportie de 99, 99%, ciclul menstrual anterior s-a TERMINA si a INCEPUT un ciclu menstrual NOU, si de asemenea si faptul ca in ciclul menstrual anterior NU s-a realizat/produs fecundarea ovulului si din acest motiv se elimina din uter sub forma de menstra fostul ENDOMETRU imbatranit, degenerat si devenit inutil. In consecinta teoretic este IMPOSIBIL sa se fi produs o sarcina sau sa existe una instalata in uter. Multa sanatate!

| Adytza09z explică (pentru corbulalbrosu):

Dar daca am pus mana pe penos si era sperma si apoi cand am rulat prezervativul poate sa fi ramas sperma pe exerioru lui.
Poate sa ramana asa.
Doar am atins nu toata mana.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ea are ciclul neregulat, inseamna ca nu trebuie sa-i vina la o anumita data, pentru ca nu se poate cunoaste acea data, tocmai pentru ca ciclul ei este neregulat.

Cat priveste sexul protejat si neprotejat, nu am inteles de ca v-ati jucat asa, pentru ca avand sex neprotejat in perioada fertila a fetei, poti sa o lasi insarcinata si fara sa ejaculezi in vaginul ei.

| Necunoscut112 a răspuns:

Simpomele pe care le-ai descris sunt date de menstrutia care va aparea in zilele ce urmeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te vom ajuta imediat dupa ce confirmam paradoxul cu data regulata in care ii vine prietenei tale ciclul neregulat.

In rest, e insarcinata. Ce veti face, un baietel sau un avort?

| Adytza09z explică:

Ia venit multumesc.
Akuma sunt lin.
Da o intrebare de stiut.
Daca de ex seara am facut sex si am scapat in ea si a doua zi i-a venit mai exista dubii de sarcina.

| brutusica a răspuns:

Durerile de sani, spate si ovar sunt semne ca vine ciclul. Keep calm! Poate ii intarzie ca a facut mai mult sport, ca s-a ingrasat sau a slabit brusc, ca a luat anumite pastile de raceala, ca a stat cu picioarele goale pe gresie, ca s-a stresat pentru ceva anume si exemplele pot continua!
De ce nu te stergi cand pui un nou prezervativ? Sau speli pentru linistea voastra!