| anonim_4396 a întrebat:

Va salut! Cine stie cat costa sa faci un avort?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Preturile privind efectuarea intreruperii sarcinii la cerere, difera de la o clinica la alta. Astfel ca la spitalele de stat preturile incep de la 150 - 200 lei, dar sunt mai mari in cabinetele/clinicile ginecologice particulare, unde preturile variaza intre 300-500 lei, pretul fiind influentat de multe ori de notorietatea medicului, de renumele/credibilitatea clinicii sau in functie de metoda de anesteziere folosita, sau daca avortul este efectuat prin metoda clasica de chiuretare, sau prin aspiratie ori prin avort medicamentos. https://www.thepoc.ro/unde-se-poate-face-avort-in-bucuresti-si-cit-costa/

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Www.avortchiuretaj.ro Avort medicamentos = 500 Lei include:consultatie, ecografie, medicatie, recontrol.
Tel.: 0727235233
Intreruperea sarcinii medicamentos cu un medicament autorizat in Romania. Clinica de ginecologie se afla in Bucuresti, Calea Victoriei 142. Tel. 021 31 31 436 sau 0727 235 233. www.mifepristona.ro, www.avortchiuretaj.ro, www.mbcal.ro.
Avort chirurgical = 500 Lei totul este inclus. Tel.: 0727 235 233

| AliGab a răspuns:

Altii se chinuie sa isi tina pruncul prematur in viata, altii nu pot avea copii si voi ii ucideti? Nu ati stiut sa va protejati, asumati-va fiinta vie din pantecele mamei. Nu obligați/sustineti mama sa isi omoare propriul copil. Blestemat este acel parinte care-si ucide pruncul fara aparare. Aveți grija la faptele voastre.
O sa raspunzi poate ca acolo este un fetus...eu iti zic ca este un om, inima lui bate de la o luna.

| Justme1997 a răspuns:

Pe internet spune că în jur de 1000 de lei. Ai tot dreptul să alegi dacă vrei sau nu un copil, e alegerea ta