| Andrei093 a întrebat:

Va salut! O problema: pe data de 12 feb am avut un incident..nu stiu sigur daca am scapat o picatura sau nu ca s-a rupt prezervativul.

Dupa 2 saptamani i-a venit normal fix pe data cand trebuia sa ii vina.i-a venit si luna asta desi a intarziat 1 saptamana.2 luni il are regulat, 2 luni nu..acum e mai inchis la culoare dar mi-a spus ca i.a curs si un cheag de sange si ca poate sa fie inchis la culoare si din cauza ca i.a intarziat.

E posibil sa fie insarcinata?

Ii mai venea si a 2a luna? Nu a avut niciun simptom si dupa 2 luni am vazut pe net ca iti can dai seama la burta..se observa.ea este la fel ca inainte. daca suge burta sau face abdomene nu o doare deloc. daca esti insarcinata nu te doare daca faci asta? Va rog ajutati.ma cu cat mai multe raspunsuri. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce s-au produs 2 menstruatii dupa acel incident, poti fi sigur ca totul este in regula d.p.d.v. al procreerii. In cazul in care menstruatiile s-a manifestat/desfasurat la fel cu cele produse mai inainte/anterior acestor ultime 2 menstruatii si au avut acelasi numar de zile de scurgere, acelasi flux de eliminare a menstrei, culoare, cantitate, miros, textura, etc, etc. reiese ca de fiecare data s-a eliminat ENDOMETRUL care ar fi urmat sa gazduiasca sarcina. Se considera ca intotdeauna menstruatia pornita la timp sau chiar si cu intarziere insa se desfasurata in conditii "normale" reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual abia terminat, nu s-a produs fecundarea ovulului si din acest motiv nu poate sa existe o sarcina instalata in ENDOMETRUL din uter. Din acest motiv endometrul care a imbatranit, s-a degenerat si a devenit inutil se elimina din corp/organism sub forma de menstra. In concluzie este IMPOSIBIL sa existe o sarcina. Multa sanatate!