| Alinnnnnna a întrebat:

Vb cu un baiat pe net.Am iesit impreuna doar o singura data, m-a invitat si a doua oara dar n-am putut iesi pentru ca trebuia sa plec din oras.Acum astept sa ma caute dar nu-mi scrie nimic. Daca ii scriu eu e foarte amabil, raspunde, glumeste, dar singur nu prea scrie.Si mereu e ocupat.Invata.Ce sa fac? Sa-i scriu eu? Si inca ceva imi place de el foarte mult, nu e prea devreme sa-l intreb direct daca are pe cineva?(blush)sau sa mai las ceva timp sa treaca? Nu vreau sa-l sperii.Mentionez faptul ca eu invat in Franta si el e FRANCEZ.Ps:stie de la o prietena comuna ca eu il plac))ce ma fac? help pls. fundita
a

Răspuns Câştigător
| Annellise a răspuns:

Draga Alina, avand in vedere ca baiatul este ocupat, invata bine si nu e foarte vorbaret, inseamna ca si-a facut mult curaj pana sa te invita in oras. Daca ati iesit la o prima intalnire si te-a chemat si la o a 2 iesire este evident ca ii place de tine. Deoarece tu nu ai putut merge, este firesc ca tu sa initiezi o alta intalnie pentru ca baiatul poate fi putin speriat: daca te cheama din nou si tu il refuzi ca esti plecata din oras?! Deci mai bine fara nici o rusine ii propui tu o iesire undeva. Si cand veti fi doar voi puteti discuta mai multe lucruri si strecori asa usor si intrebarea legata de : iubita. Desi este clara situatia, nu te`ar fi chemat de 2 ori in oras daca ar avea iubita. Poti sa fi si u mai isteata si sa il intrebi despre : relatiile trecute, posibilele esecuri in dragoste, abordezi altfel acest subiect. Poti chiar sa fi deschisa cu el si sa incepi u sa ii povestesti putin despre fostele tale relatii. Nu mai lasa timp sa treaca, pentru ca poate interpreta ca tu nu mai esti interesata de el si atunci iti va fi mai greu sa reaprinzi flacara. Multa bafta si fii sincera si deschisa, glumeata si nebunatica...de fapt: fi tu insati. Daca tu te simti bine alaturi de el si radiezi de fericire atunci el simte acest lucru si se va simti la fel. Daca u esti crispata si stangace nu te astepta ca el sa fie opusul. Ii poti modela pe baieti precum te aranjezi u in oglinda. Daca zambesti vor zambi si eiwinking Mult succes! Te pup si bafta la studii in Frantahappy

7 răspunsuri:
| fararaspuns a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa il cauti tu.pentru ca din moment ce tea invitat si a 2 oara clar te place...tot ce trebuie sa faci e sa il cautibig grin:*un msj nu strika si nu omori pe nimeni

| georgiana112 a răspuns:

Nu il tot cauta tu! Mai lasa-l sa te caute el... Ca asa o sa il sufoci si in scurt timp o sa isi piarda interesul. Funda?

| xvladx1234 a răspuns:

Auzi alina...eu iti dau sfat care l-am trait eu pe propria mea experienta.incearca sa il tratezi cu indiferenta (dar sa nu te comporti f urat cu el) si astfel el va incerca sa insiste mai mult asupra ta. pana te va intreba el daca ai pe cineva, am incercat sa te ajut.:* ai grija ce faci

| Alinnnnnna explică (pentru xvladx1234):

Si asa mai mereu ii scriu eu.dar de ceva timp daca nu-i scriu eu, nu scrie nici el.E ft timid, el fiind in zodia rac si eu berbec.

| xvladx1234 a răspuns (pentru Alinnnnnna):

Da dar nu ai precizat ca este si timid.eu am crezut ca este o persoana mai indrazneata care ar insista la tine.in privinta asta nu stiu ce sa zic... daca e timid cel mai bine ar fi sa insisti tu la el si daca te place este forte bine :*

| xvladx1234 a răspuns (pentru xvladx1234):

Buna alina, in primul rand vreau sa-ti multumesc ca ai vrut sa iti ofer un sfat, cat despre personajul acesta din viata ta pe care il iubesti nu stiu ce sa zic, din spusele tale acesta persoana este timida, el mai poate fii timid si din cauza ca poate o stii el ca fetelor le plac baietii mai timizi, ca automat daca o persoana este mai timida este si buna la suflet, si s-o fii gandit ca acesta timiditate o poate folosi ca sa te poti atasa mai mult tu de el. Eu nu zic ca nu este timid dar mai intai ar fi bine sa incerci varianta asta: il urmaresti intr-o zi cad este cu prietenii lui (fete, baieti) si sa observi ce comportament are cu ceilalti, daca este agresiv verbal sau fizic incearca sa il tradezi cu putina indiferenta, pana isi va da seama ca nu ar trebui sa se prefaca pentru a te cucerii, iar daca cu adevarat este timid si indiferent cu ceilalti sau tacut incearca sa fii mult mai vorbareata cu el, incearca sa il traci de limba...gasiti un subiect amuzant e care il puteti discuta, cum ar fi...intrebal ce hoby are, sau nu stiu, te gandesti u la un subiect pe care l-ar interesa, u il cunosti cat de cat si poate stii si un subiect care l-ar interesa, si incearcsa sa deviezi de la el la acel subiect care te intereseaza pe tine adica sa fiti "prieteni" si daca pana la urma chiar nu da nici un semn, ceea ce nu cred fac si o mica paranteza" ori ce persoana care este timida daca comuni cu el si glumesti si acea persona se simte in siguranta (persoanele mai timide nu sunt prea sigure pe ele) totul va fi bine pentru el, adica nu ar mai avea nici o problema cu timiditatea, si sa revin la ceea ce vorbeam mai devreme, daca nu da nici un semn eu zic sa presezi putin pe el cu diverse moduri.sa fii mult mai draguta cu el, sa il alinti mai mereu, asta doar in cazul dac esti sigura ca este timid cu adevarat, si o sa vezi rezultatele, cat in legatura cu prietenii tai eu iti mai dau un sfat, trateazai cu totala indiferenta, pana isi vor da seama ca au gresit, mi-a facut placere sa te ajut, ori cand imi poti cere sfatruri de ori ce gen, sunt mereu dispus s te ajut cu cea mai mare placere, te pup si ai grija de tine! sory nu am putut asa sriu acolo ca sunt juniorsad

| Yummi a răspuns:

Invital tu in oras, fii curajoasahappy