| xFaith a întrebat:

Verisoara mea mai mare (24) isi doreste foarte mult un copil happy Faza e ca ea pana la 23 de ani a fost virgina pana in noaptea nuntii si nu prea stie multe despre sarcina .
mi-a spus ca ultima oara s`a culcat cu sotul ei pe data de 10 martie . thinking Cam la cate zile ar putea aparea copilul ?

4 răspunsuri:
| pantofipantofi a răspuns:

Sa nu se protejeze in nici un fel si daca sunt amandoi sanatosi si nu au probleme de fertilitate, rezultatele vor aparea in cel mai scurt timp

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic in primul rand cand vrei un copil de duci la medic si iti faci niste analize si daca s-a culcat odata cu sotul nu insemna neaparat ca e si insarcinata.

Ps copilul apare dupa 9 luni.

| Cretzu_CreTzu_1991 a răspuns:

La 9 luni nu zile laughing trebuie sa mearga la ginecolog sa vada daca chiar e insarcinata si daca e odata la nu stiu cate luni trebuie sa mearga la ecograf si alte chestii e complicat... nu am trecut prin astea nu am inca un copil iti spun doar din ce am auzitwinking

| claide a răspuns:

Dai funda ?