| Gaby212 a întrebat:

Vi s-a intamplat sa iubiti enorm de mult pe cineva,dar sa va fie frica sa ii spuneti,din teama ca va iesi prost?
Adica sa fiti prieteni apropiati,insa dupa ce afla de sentimentele tale,totul sa se destrame?

Eu as face-o,i-as spune totul, dar daca fata asta va alege sa rupa orice legatura cu mine...Ei bine, nu as suporta asta. sad
Imi e prea dor de ea si nu mai rezist! As strange-o in brate si nu i-as mai da drumul niciodata crying

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,nu,ca nu i am spus nimic, toate trec, lasa dramele man

| Gaby212 explică (pentru RAY):

Daca iti zic si eu ca drama asta dureaza deja de un an, ti se pare usor?

| RAY a răspuns (pentru Gaby212):

Te as crede, eu am suferit cativa ani pentru o iubire la distanta, nu merita

| Gaby212 explică (pentru RAY):

Dar daca nu trece?
Tu cum ai facut?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti baiat, este mai bine sa-i spui, macar stii pe ce pozitie te aflii si nu mai suferi ca un fraier.

| mihai69 a răspuns:

Mda... am fost cam de 2 ori în situația asta:
- prima oară: eu 17 ani, ea vreo 15. Dar foarte matură pentru vârsta ei. I-am spus printr-o scrisoare pe care a deschis-o la câțiva ani. Ne-am reîntâlnit după vreo 14 ani și am discutat ca doi oameni maturi (am făcut și dragoste atunci!) și a ieșit că n-a fost să fie;
- a doua a fost cam la un an, cu o colegă de clasă din liceu. Ei i-am spus și tot nu a ieșit cum doream, dar am rămas prieteni.
Și în cazul tău la fel aș spune: ia-ți inima în dinți și mărturisește-i!

| Gaby212 explică (pentru mihai69):

As putea sa raman fara ea...Nu stiu cum sa ii sugerez discret.

| mihai69 a răspuns (pentru Gaby212):

Aici nu merge cu „sugerat discret".
Ia-ți inima-n dinți și spune-i fetei ce simți! ce bărbat ești tu?!? Va conta enorm în succesul tău faptul că ai curaj să îți exprimi clar și sincer sentimentele.

| SkyPilot a răspuns:

Am trecut printr-o situatie asemanatoare la inceputul adolescentei. Ea era genul supereducat, inteligenta, superba si foarte matura pentru varsta ei. Eu - un golan si un mediocru. Mai era si sora unui bun amic. Desi nu aratam nimic, ea a inteles. Ce baiat si-ar fi pierdut timpul cu doua fete (avea si o prietena) de la care nu spera nimic? M-a tot interogat pana m-a facut sa-i spun. Mi-a oferit clipe fara egal si mi-a schimbat viata.
Acum s-ar putea sa ai o sansa. Pe masura ce trece timpul, aceasta sansa se diminueaza. Amicitia nici ea nu merge, daca isi gaseste pe cineva s-a terminat totul.
Ai un singur glontz. Trebuie sa te gandesti cum il tragi si sa il tragi cat mai repede. Flori, cuvinte frumoase si bine simtite, complimente, imaginea unui viitor de vis impreuna...

| RobertMoon a răspuns:

Am patit asta, dar i-am spus intr-o zi si nu mi-a dat niciun raspuns (am luat-o ca pe un refuz), dar a fost mai bine, astazi ea e in relatie cu cineva vai de el, iar asa am realizat ca nu era de mine laughing era prea jos.

| Gaby212 explică (pentru RobertMoon):

Ea are standarde inalte, asta e clar. E una dintre cei mai buni studenti de la noi si are medii foarte mari la examene.Si chiar invata, e selecta, foarte finuta si eleganta.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Gaby212):

Daca este cum zici tu inseamna ca n-o sa rupa nicio legatura cu tine daca te refuza. Adica de ce ar face-o?

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Deci mai bine nu ii spui de teama sa nu destrami prietenia, ea o sa isi gaseasca pe altul si de tine oricum va uita. Bun plan.

| Gaby212 explică (pentru PrintesaGumitaa):

As putea sa o pierd definitiv, iar asta ar insemna ceva groaznic pentru mine.Sincer,nu as trece peste asta.Mie imi e greu asa cum suntem acum, dar iti dai seama sa nu mai vorbim deloc...

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru Gaby212):

Nimic nu e vesnic. Tu crezi ca viitorului ei iubit ii va comveni sa tot vina ea la tine sau sa iasa cu tine?

| Gaby212 explică (pentru PrintesaGumitaa):

Nu e felul care sa iasa cu mai multi in acelasi timp.

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru Gaby212):

Nu te gandi ca va avea 2 iubiti, ca nu la asta m-am referit. Tu vrei sa ramai prieten cu ea. Dar un alt baiat nu te va vrea in preajma ei. Pe cine crezi ca va alegea ea? Evident pe iubit.
Si iti va trece, doar rabdare, timpul vindeca ranile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu i-am zis, dar si-a dat seama. Am plâns pentru ea, si si-a dat seama.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Mi-a placut, nu mi-am permis sa-i spun pentru ca eram un fraier ratat, nu eram prieteni, ma baga in seama doar cand avea nevoie de ajutor. Aia care fac asta nu-s prieteni