| razadeluna a întrebat:

Vi s-a intamplat sa va indragostiti de cineva care initial nu v-a atras fizic deloc?

Răspuns Câştigător
| Dontforgettosmile a răspuns:

La inceputul clasei a cincea am cunoscut un baiat care arata obisnuit, ca oricare alt baiat, neiesit din comun. Nu-mi placea de el la momentul acela. Dar cu timpul a inceput sa se apropie, sa fim prieteni si sa se comporte din ce in ce mai respectuos si prieteneste cu mine. Toate acestea intamplandu-se si m-am indragostit de el, in semestrul al doilea. Acum intru in clasa a opta si imi place si mai mult de baiatul respectiv. Acum s-a mai schimbat fizic, arata mai bine, mai "cool", mai smecher, dar la comportament este acelasi ca acum cativa ani.
Din ceea ce am povestit aici reiese ca aspectul fizic nu conteaza asa de mult ca si personalitatea. E adevarat ca si aspectul fizic joaca un rol important, dar personalitatea conteaza si mai mult de atat.

18 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Sigur ca da, mi s-a intamplat recent.
Asta pentru ca imi placea compania lui si il simteam diferit. Si diferit, pentru mine era ceva nou, greu de inteles dar imi placea la nebunie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Asa ceva nu s-a intamplat in viata mea.

| LoloSkate a răspuns:

Da

| AdyAdeluş a răspuns:

Da dar nu foarte des. Fiindca noi cat am insinua ca nu ne uitam la fizic. Acum serios, daca trec pe langa tine 2 baieti:unu blondut cu ochii verzi,inalt, binefacut si unu de ala slab, brunet. La care te uiti? La ala slab si brunet? Nu, te uiti la ala blondut ca e binefacut. Chiar daca, poate caracterul e mai important ca frumusetea-i trecatoare tot la frumusete ne uitam. Si tu ai descoperit pe fat frumos pentru tine chiar daca el, de fapt nu e. Felicitariwinking,

| neutrino a răspuns:

Fat Frumos si Ileana Cosanzeana nu pot fi decat frumosi. Este adevarat ca ne indragostim si de persoane mai putin frumoase, dar cu un suflet deosebit si cu alte calitati cum rar mai gasesti, dar pentru aceasta este nevoie sa fii un timp destul de lung in anturajul persoanei respective. De asemenea, daca tu nu esti frumos/frumoasa si destept/desteapta, nu poti avea nici de la partener/a pretentii absurde. De aceea exista o vorba:" Este bine ca fiecare sa ne vedem lungimea nasului!"

| LTAA a răspuns:

Da. Dar nu asta conteaza.

| vocea a răspuns:

Da m-am indragostit cu timplul, dar fizicul era ok, ca asa m-a indragosti de tanti leana din deal ia uite ce suflet are, conteaza si fizicul dar caracterul este cel mai important

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

Da. A contat caracterul. happy

| gingergirl1 a răspuns:

Sincer? Nu...thinking

| BigG a răspuns:

Da si este normal pentru ca nu conteaza doar fizicul ci si ce ai in cap.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru BigG):

Sunteti ipocriti, astia care ziceti ca fizicul nu conteaza.

| ShadoWCrist a răspuns:

Da.

| losseru a răspuns:

Daaaaa...tot timpullaughingmai ales dupa ce incep sa o cunosc si o vad pe strada zic:bai? asta nu era aia urata?laughingmoama ce faina e acum... ceva de genu' laughing

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru losseru):

Si asta numesti tu "dragoste"? laughing

| losseru a răspuns (pentru BlackChocolate1):

De ce nu?

| UnDezaxat a răspuns:

NU!

| Aliendina27 a răspuns:

Da. Ultima mea "iubire"... Nu ma atras fizic dar credeam ca are un caracter deosebit. Dar s-a dovedit a fi un bou(scuza-mi expresia)Acum sunt din nou indragostita(si sunt sigura ca de data asta nu e un bou) happy rolling on the floor