| tania_4842 a întrebat:

Vi se pare normal ca intr-o relatie sa se faca sex anal, oral,, mie nu prea imi place dar prietenul meu e contrariu,, spune ca trebuie sa incerci orice,, ce spuneti. e normal?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiati cate cazuri de boli sunt prin spitale de la sexul oral si anal mai ales oral dupa anal sau vaginal dupa anal? mai intrebati si voi, nu bagati in gura tot ce misca. Penisul oricat de spalat ar fi, trebuie sa treaca o zi de la sex anal, pana la un sex oral sau vaginal.

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca tie nu-ti plac, atunci nu e normal sa incercati. Intr-o relatie orice este normal atat timp cat e legal, cat ambii parteneri sunt adulti, au discernamant, consimt si simt placere din acele acte. Niciodata sa nu accepti in pat chestii care nu iti plac, te dor, te stanjenesc. Chiar daca incepeti ceva si devine neplacut pe parcurs, e bine sa te opresti si sa discuti cu partenerul tau. Daca acesta nu te intelege sau vrea sa incerce ceva ce tu nu iti doresti, inseamna ca nu va potriviti in materie de sex si atunci relatia practic nu are viitor.

| CevaNormal a răspuns:

Buna Tania, intr-o oarecare masura nu e normal asa ceva, dar mai gandeste-te la asta ca sunt o multime de fete care ii placa sa faca asta, si s-ar oferi vreo una sa-l satisfaca din acest punct de vedere. Trebuie sa intelegi ca partea hormonala e foarte dificila, si dupa aia sa nu patesti ca te-a inselat doar ca sa simta cum e asta. Oricum nu cred ca o sa urasti foarte mult sexul de asa tip. Plus la asta incercati sa o faceti cand sunteti in baie. MMMMMMMM acolo e cel mai igienic, si mai reusit loc unde o puteti incerca. Multa bafta!

| liz23 a răspuns:

Mi se pare normal ca intr-o relatie sa se faca tot ce le place partenerilor.

| Linda a răspuns:

Eu nu cred ca e normal. De ex muschii anali sunt dispusi pentru a elimina, nu pentru a primi, se produc fisuri, etc. In gura se produc foarte multe infectii. Mi s-ar putea spune ca si vaginal se produc infectii. Dar parerea mea ca sa produc tot din cauze extra. Eu vaginal 10 ani nu am avut nici o durere, anexita, probleme, etc.

| IuliaWosster a răspuns:

Eu nu as crede ca este normal... decoarece amdoi parteneri trebuie sa fie satisfacuti daca tie nu iti place iar partenerului ii place nu este sexu atat de frumos cat trebuie sa fie. explica-i ca nu iti place atat de mult si ca ai vrea sa faceti ceva ce iti place si tie:-) sper ca te ajute'kiss

| Viuvi a răspuns:

Faci orice iti place, nu cred ca are dreptul sa te oblige!
Daca tie nu iti face placere sa faci lucrul respectiv spune-i si fa-l sa inteleaga!
Si daca tot nu intelege inseamna ca nu sunteti compatili din punctul asta de vedere sad

| Andreeagen a răspuns:

Normal este... Insa nu asta e problema...
Problema e daca tu vrei sa faci asta si simti k e inregula daca tu nu vrei si nu crezi ca e bine nu te obliga nimeni. eu zic sa vorbesti deschis cu partenerul tau si sa va puneti de acordhappy

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna

Vrea sa se simta "satisfacut" in intregul sens al cuvantului.happy
Nu stiu daca e normal, nu sunt in masura sa dau astfel de sfaturi(problema varstei).happy

xoxo, see you soon!

| bibydraguta a răspuns:

Pai depinde de ce vrea fiecare daca tu nu vrei si nu esti de acord nu fa acest lucru nu esti obligata. puneti-va de acord spune-i ca tu nu vrei acest lucru si poate te va intelege asa ar trebui sa te inteleaga. cel mai bine e sa vb sa ii spui ca nu prea iti place si poate va intelege.papa

| lora_9285 a răspuns:

Mai intai intreaba-l pe prietenul tau daca este destul de educat in sensul sexului anal.Sanatatea ambilor parteneri este pusa in joc, documentati-va in acest sens. Daca tu nu vrei, nu te poate forta. Iar daca te iubeste iti respecta decizia.Depinde de voi. Iar raspunsul il vei gasi singura.

| Shhht ! - ( Nony ) a răspuns:

Da faceti de toate si tot... daca iti place si tie binenteles

| yubby4u a răspuns:

Nu mi se pare normal, pana si intrebarea ta e scandaloasa ...desi, daca-mi amintesc, l-am visat pe Dumnezeu cum i-o dadea zdravan la buci lui Isus. Asta nu e cumva incest ceresc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident că e normal. De ce, nu-ți place? Negociați...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e foarte normal insa fara porcarii, ci doar cu prezervativ.

| stonecold a răspuns:

In primul rand, sper sa ma insel, subiectul sex nu trebuie sa il aveti doar in momentul in care faceti sex... e la fel de placut ca subiect de discutie ca si act in sine... si daca nu e capabil sa accepte ca nu iti place si sa aiba rabdare pana cand o sa fi curioasa, ca se poate intampla sa te apuce curiozitatea, sau cel putin sa aiba un tact fermecator, nu ca badaranu cu "vreau sa..." atunci e foarte nasol... daca faci ceva ce nu vrei si doar pentru ca asa vrea el, nu o sa iti faca placere mai ales ca sexul anal e ceva foarte delicat si foarte intim si poate avea repercursiuni morale urate si frustrari care nu duc intr-o directie buna si ai avea tu mai multe de pierdut... si ca sa-i dau si lui putin dreptate, e normal si frumos sa incerci orice atata timp cat ambele persoane sunt curioase... si oricum nu atat intr-o relatie cat in dragoste... e o diferenta enorma

bafta

| cipson a răspuns:

Da, in ziua de azi aceste lucruri sunt practicate cu desavarsire.incearca sa te obisnuiesti si tu.la inceput mai usor, dp aceea toate or sa curga de la sine. pune-te in rand cu mumea din ziua de azi!

| ramona_3957 a răspuns:

Buna, da intr-o relatie este normal sa se face sex anal, si sex oral, la inceput nici eu nu am fost de acord dar sotului ai placea foarte muult, si am hotarit sa-mi placa si mie, este ceva foarte placut sa faci sex anal, si sex oral.