| DaNiEl1914 a întrebat:

Vi se pare normal ca sotia voastra sa vrea sa isi doneze organele, deoarece ea se crede saraca ca persoana? Nu lucreaza sinu ii este reprosat nimic. Situatia materiala a familiei, adusa de sot este foarte buna. Ea isi doreste acest lucru, deoarece nu vrea sa para o cersetoare chiar daca sotul ii ofera orice cu cea mai mare placere.

Răspuns Câştigător
| littlegirl07 a răspuns:

Sunt sigura ca sotia ta vrea doar sa.ti atraga atentia cand iti spune ca vrea sa.si doneze organele.Este o fire orgolioasa din ce inteleg eu.Constientizeaza ca nu sunt banii ei, deci nu ii poate folosi cum vrea ea.Ar trebui totusi sa o apreciezi mai mult pentru ca rar gasesti o femeie care sa stea cu tine pentru ceea ce esti si nu pentru banii tai.Cred ca ar trebui sa isi gaseasca un servciu, iar daca studiile nu ii permit, atunci poate ar trebui sa o coplesesti cu dragostea ta oferindu.i mici atentii sau sa faceti lucruri impreuna ca sa.si dea seama ca o iubesti indiferent daca munceste sau nu.Si inca un sfat, sa nu ii reprosezi niciodata ca nu munceste.

2 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Eu sunt de acord cu donarea de organe in conditia in care donatorul este in moarte clinica, sau daca donarea se refera la maduva sau la ficat (pentru ca se refac cantitativ in timp). Daca persoana e in viata si e sanatoasa si nu trebuie sa salveze viata unei persoane apropiate mi se pare o tampenie si o aberatie! E un gen de sinucidere! Si in plus, asta e un mod de a aduce bani in casa? acum sincer... sa faca bijuterii si macrame si sa le vanda daca vrea sa-si faca bani, nu sa-si vanda organele. Oricum, eu as recomanda pentru aceasta femeie o vizita urgenta la psiholog!

| MrAlex a răspuns:

Mda...se simte prost ca ea nu ajuta cu nimic dar vorbeste cu ea si ajut-o sa isi caute un loc de munca sa numai simta asta straight face poarta o discutie mai serioasa cu ea daniel