| akari3000 a întrebat:

Vi se pare prea mare o diferență de vârstă de 4-5 ani într-o relație? Credeți că între cineva de 18 ani și de 23 de ani e diferența prea mare ca să poată avea o relație? Mai ales dacă cea mai mare e fata?

9 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu conteaza, dimpotriva, daca fata e mai mare e cu atat mai bine, pentru ca e mai matura, e obisnuita cu avansurile baietilor si tinde sa fie mai loiala, lasand la o parte lingaii care se dau la ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat barbatul este MAI MARE cu 4-5 ani este ok si chiar recomandat.

Daca-i invers, atunci este de plans, fiindca baiatul este inca adolescent iar ea femeie foarte matura, relatie total nepotrivita in acest caz. Poate-i ok pentru o partida de sexm dar in nici un caz relatie, ca el este inca copil la 18 ani, cu mintea la distractie, nu la insurataore asa cum este femeia aia de 23 de ani care vrea relatie serioasa, iesit cu familia samd.

| maikelzombis123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Milfuri on top

| Violleta2022 a răspuns (pentru maikelzombis123):

Du-te si te culca, ca nu ai inteles intrebarea fetei asteia.

| dullcat a răspuns:

Buna.Din punct de vedere biologic, diferenta nu pare asa mare, insa cu siguranta se va cunoaste pe partea de idealuri si mentalitate in general.

| Sofer a răspuns:

Daca ea 18 și el 23. Diferența de 5 ani nu ar fi problema.

| akari3000 explică (pentru Sofer):

Si daca ea are 23 si el 18?

| Hyperion7 a răspuns:

Nu,e chiar buna, din punctul meu de vedere.
Pentru că ce depășește 5 ani diferența poate fi puțin nașpa pentru relație pentru că persoanele s-ar putea sa aibă concepții de viață fundamental diferite și, in cele din urma să se ajungă la despărțire.
Atât timp cât ambii sunt minori, cu atât mai bine, zic eu

| Miruna333 a răspuns:

Diferenta nu este mare deloc, e chiar ok. Insa, atunci cand fata este mai mare, pot exista diferente de experienta de viata, obiective sau perspective, iar acestea pot afecta compatibilitatea, dupa parerea mea. Baietii se maturizeaza mult mai lent decat fetele, iar un baiat de 18 ani, pus langa cineva de 23, ar fi o mare diferenta, insa acum depinde, sa nu generalizam.