| Ivonaaa a întrebat:

Credeți ca vârsta contează într-un mod important într-o relație?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,atita timp cit nu este depasita "limita" si cit exista intelegere si sinceritate reciproca.Numai bine.

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

În opinia mea, diferența de vârstă într-o relație nu prezintă o importanță majoră, se poate spune chiar că este irelevantă, cât timp există potrivire și înțelegere între cei doi și amândoi sunt majori.

| Saammyyy a răspuns:

Intr-o anumita masura as zice ca conteaza virsta...deja logica e diferita la cei de 13, 15, 18 ....gaseste pe candva care sa fie cu mintea intr-o virsta cu tine.

| Ivonaaa explică (pentru Saammyyy):

Posibil. Pot spune doar ca am crescut într-un cerc de prieteni mult mai mari ca mine, eu fiind cea mai mica. niciunul dintre ei nu are acum sub 21 de ani.

| neutrino a răspuns:

Cu siguranta.

| Ivonaaa explică (pentru neutrino):

Care ar fi maximul, ținând cont ca eu am aproape 18 ani?

| neutrino a răspuns (pentru Ivonaaa):

Daca el sare mai mult de 21 ani, faceti parte din lumi diferite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de persoanele in cauza si de virsta.(daca nu ai un scop financiar).Mi se pare absurd ca unul sa fie de 20 si celalalt de 60 de ani.Numai bine.

| Ivonaaa explică (pentru anonim_4396):

In niciun caz nu e vorba de materialism.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ivonaaa):

Inteleg ca diferenta este destul de mare.Imi voi permite sa iti dau un sfat, fara a-ti spune si motivul:Sper sa nu faci pasul asta cu un barbat mai in virsta cu mai mult de 10 ani decit tine.Decizia este numai a ta.Mult noroc.

| Ivonaaa explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc happy, dar nu este nici mai mare nici mai mica de 10 ai! happy

| Ivonaaa explică (pentru anonim_4396):

Ideea e ca nu e vorba de o singura persoana. Aproape toti bairtii cu care as putea avea o relatie sunt mai mari decat mine, cu un minim de varsta de 5 ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ivonaaa):

Eu iti multumesc.Nu stiu cine esti sau de unde esti.Ai grija de tine.Mult noroc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ivonaaa):

Ivonaaa,De unde crezi ca am stiut de cei 10 ani?

| Ivonaaa explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu! De unde?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ivonaaa):

Crezi ca intimplator ti-am zis sa ai grija de tine? Desi nu stiu cine esti? Urmareste mesageria.Vei afla.Mult noroc.

| Ivonaaa explică (pentru anonim_4396):

M-ai bagat in ceata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, consider că vârsta e irelevantă intr-o relație de dragoste (atâta vreme cât ambii au cel puțin vârsta majoratului!).

| Vibrations a răspuns:

Dacă tu ai 18 si el are 12, da, contează diferența.

| us3r a răspuns:

Nu cred ca varsta conteaza, conteaza sa ai incredere si respect fata de celalat.

| NotToday a răspuns:

Parerea lumii ar trebui ignorata. Daca pe voi nu va deranjeaza, varsta ar trebui sa fie optionala happy

| RazvanSmile a răspuns:

Da

| RemusAndrei a răspuns:

In unele cazuri da... de exemplu daca ai avea 15 ani ai iesi cu un pusti de 7 ani care inca se scobeste in nas?

| Ivonaaa explică:

Care ar fi maximul, ținând cont ca am aproape 18 ani?

| Macovei_Andrei_1998 a răspuns:

Dacă el are 55 și ea 25 nu prea merge