| RAY a întrebat:

Viata e ciudata nu poti avea fete frumoase ca la alea le place baieti frumosi si invers e valabil,iar alea urate nu le placi, in situatia asta ce faci?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu stiu cat te-ar ajuta. Probabil ca doar ti-ar da mai multa incredere in tine. Problema cu operatiile estetice este ca multi nu se opresc la una, doua. Majoritatea isi fac una, apoi si-o fac pe a doua, pe a treia etc pana se desfigureaza. Iar la oaemnii astia problema este tot o lipsa de incredere.
Lumea este superficiala in genearal, nu ai ce sa faci. Si dupa cum spuneam, este corect ca o fata frumoasa sa stea cu un baiat frumos. Daca ar sta cu un baiat urat ar fi incorect fata de fata frumoasa. Sau invers, iar acum ma refer doar din punctul de vedere al criteriului de frumusete. Daca mai adaugam si alte criterii, oamenii frumosi in general au un anumit tip de caracter care ii va mentine in acelasi grup. Exista exceptii evident. Insa, este de inteles ca nu vor sta cu oameni urati, pentru ca nu ar exista prea multa compatibilitate intre interese, caractere etc.
Cred ca ti-am povestit, prietenul meu a lucrat, la fel ca majoritatea prietenilor de aici, asa ca l-am facut singura. Petrecerea am avut-o abia sambata seara. A fost un pic cu intarziere, dar nu a fost nici sfarsitul lumii, sa-l fac singura.

29 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Am vazut cupluri de oameni urati, se multumesc cu ce au si sunt constienti ca pe altcineva nu vor mai gasi

| aXy99 a răspuns:

Nu conteaza doar aspectul fizic, conteaza si interiorul. Este important cum gandesti, nu doar cum arati.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu mi se pare nimic ciudat in situatia asta. Mi se pare corect. Ar fi mai ciudat sa fie una frumoasa cu unul urat.

Ce faci in situatia asta? Te complaci.

| RAY explică (pentru OoBunnyoO):

Ce inseamna te complaci?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru RAY):

COMPLĂCEÁ, complác, vb. II. Refl. A găsi o mulțumire completă în ceva; (peior.) a se mulțumi cu o anumită situație fără a încerca să o depășească.

| RAY explică (pentru OoBunnyoO):

Daca ma complac cu una urata e ok?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru RAY):

Ori asta, ori iti gasesti una ok ori investetsti foarte mult in felul in care arati. Nu ai prea multe solutii intr-o astfel de situatie.

| RAY explică (pentru OoBunnyoO):

Da,daca as avea 100 de mii de euro as face operatia aia de crestere de inalime categoric m-ar ajuta enorm de mult, operati estetice dar uitate la uni care arata ca moartea dupa acele operati estestice, cei drept as putea merge la sala pentru sanatatea mea, nici o fata frumoasa nu sta sasi descopere carcaterul daca nu te place asta e adevarul, degeaba citesti cartii ca cu ele ramai, cum a fost revelu pentru tine?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu cat te-ar ajuta. Probabil ca doar ti-ar da mai multa incredere in tine. Problema cu operatiile estetice este ca multi nu se opresc la una, doua. Majoritatea isi fac una, apoi si-o fac pe a doua, pe a treia etc pana se desfigureaza. Iar la oaemnii astia problema este tot o lipsa de incredere.
Lumea este superficiala in genearal, nu ai ce sa faci. Si dupa cum spuneam, este corect ca o fata frumoasa sa stea cu un baiat frumos. Daca ar sta cu un baiat urat ar fi incorect fata de fata frumoasa. Sau invers, iar acum ma refer doar din punctul de vedere al criteriului de frumusete. Daca mai adaugam si alte criterii, oamenii frumosi in general au un anumit tip de caracter care ii va mentine in acelasi grup. Exista exceptii evident. Insa, este de inteles ca nu vor sta cu oameni urati, pentru ca nu ar exista prea multa compatibilitate intre interese, caractere etc.
Cred ca ti-am povestit, prietenul meu a lucrat, la fel ca majoritatea prietenilor de aici, asa ca l-am facut singura. Petrecerea am avut-o abia sambata seara. A fost un pic cu intarziere, dar nu a fost nici sfarsitul lumii, sa-l fac singura.

| raluk27 a răspuns:

Te uiți la fete drăguțe happy

| RAY explică (pentru raluk27):

Da,esti geloasa cumva?

| RAY explică (pentru raluk27):

Da cam imi plac dar ele nu, dramatic

| RAY explică (pentru raluk27):

Daca te supar sa-mi zici, ma refer la glume

| DarthRevan a răspuns:

Viata nu e ciudata, viata are un scop pentru toata lumea, toate lucrurile rele si bune au un scop.Sa inveti, sa evoluezi si sunt situatii in care si mori dar macar ai invatat o viata intreaga ce a fost rau dintr-o experienta umana.Deci viata nu e ciudata, fetele frumoase se uita la baieti frumosi? E logic e genetic, e ceva normal pentru ca vrem sa facem copii cu oameni cat mai frumosi, inteligenti si asa mai departe.Suntem mamifere, iar in lumea mamiferelor, cam toata lumea vrea sa isi raspandeasca gena mai departe.Si aici ti-am dat un raspuns mai complex.

| DarthRevan a răspuns (pentru DarthRevan):

Iubirea intre un mascul si o femeie e alta mancare te peste, fizicul are si el un scop, dar iubirea nu are nici o legatura cu fizicul.Asta e clar si e adevarat, poti intreba pe oricine, iubirea e total altceva fata de dragostea sexuala.

| PogChamp a răspuns:

Dai o laba si-ti trece.

| RAY explică (pentru PogChamp):

Sa stii ca cand imi raspunzi nu raspunzi asa in bataie de joc, daca ai chef de misto nu-mi raspunde

| PogChamp a răspuns (pentru RAY):

E un raspuns la fel de relevant ca si intrebarea ta. Daca tu decizi sa-l interpretezi ca "misto" e problema ta.

| RAY explică (pentru PogChamp):

Chestia aia nu-i o rezolvare rationala, eu vream o rezolvare rationala, logica la intrebarea asta, asta cu masturbarea nu rezolva nimic de fapt

| PogChamp a răspuns (pentru RAY):

Si pe ce teren spui ca nu e rezolvare rationala? Din majoritatea postarilor tot ce pot sa deduc e faptul ca esti frustrat sexual, deci prognoza de masturbare e chiar foarte rationala.

| RAY explică (pentru PogChamp):

Nu poti deduce un lucru care nu il poti demonstra, poti doar sa ai o ipoteza atat, de ce e masturbarea rationala? ce rezolva ia?

| RAY explică (pentru PogChamp):

Tu nu ai nici o frustrare esti un om perfect? cu toti avem frustrari

| Jessica007 a răspuns:

Si fetele frumoase si fetele urate sunt egale.Crezi ca pe fetele urate nu le place nimeni doar pentru ca sunt urate? Sa stii ca si ele au sanse la baietii frumosi si viceversa e la fel.Dar dupa cum ti-am mai zis, fizicul conteaza la prima atractie dar dupa ce ii cunosti sufletul nu mai conteaza fizicul.

| RAY explică (pentru Jessica007):

De acord, dar inainte de a cunoaste pe cineva trebuie sa te atraga fizic, nu i poti arata acelei persoane carcaterul daca ia nu e atrasa de tine

| Jessica007 a răspuns (pentru RAY):

Adevarat! Pai nu asta ti-am raspuns si eu? Prima atractie asta este, dar asta nu inseamna ca fetele urate vor ramane nemaritate toata viata lor, ca nu le plac baietilor de ele.Se gasesc si pentru ele cineva care le apreciaza asa cum sunt.

| RAY explică (pentru Jessica007):

Sa stii ca si alea au pretenti mari serios la fizic si material

| Jessica007 a răspuns (pentru RAY):

Corect! Sunt femei printre femei.Iar cele care sunt materialiste nu conteaza ca sunt frumoase sau urate, asta sta in caracter.

| RAY explică (pentru Jessica007):

Pai da dar sa fi urata si sa ai pretenti la unu frumos, inalt si cu banii nu cam ridicol?

| Jessica007 a răspuns (pentru RAY):

Nu este ridicol deloc. Daca barbatul musca momeala...Stii proverbul:In dragoste si in razboi totul e permis.

| RAY explică (pentru Jessica007):

Ai dreptate