| anonim_4396 a întrebat:

Voi baietii cereti ca o fata sa fie virgina, dar majoritatea dintre voi mai sunteti? J nu vreau rasp gen: Baiatul e baiat! Ca asta e discriminare! Avem drepturi egale!

33 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Constat că răspunsul meu a fost şters, am deranjat unele persoane, ok!
Bărbaţii se simt bine în sinea lor că au avut o virgină la pat dar sunt extrem de puţini care şi investec şi sentimenete.
Cunosc destule situaţii în care ele au fost virgine şi la un timp scurt de timp s-au despărţit. Motivul? Nu toţi avem aceleaşi orientări sexuale, prima oară merge este virgină dar ulterior mai vrea şi un oral şi mai târziu un anal, chipurile s-a plictisit el de "aceeaşi privelişte" mereu.
Femeia trebuie respectată, fie ea gospodină ori curvă că tot bărbaţii sunt care le înjosesc, nu ele pe ele.
Să nu uităm de sănătate care nu o dată este periclitată că vor ei!
Nu mă exprim în numele nimănui şi nici vorbele aruncate în neat pe aici şi pe acolo de ceilalţi nu le iau în considerare.
Dacă se doresc polemici, liber.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Nu cred ca toti baietii sunt la fel. Conteaza ce scoala au. In general, prostimea face acest lucru, cel mai bine ii vazut baiatul cel mai tupeist si care le-o pe cele mai multe, dar cand ajung toti drumari sau nu stiu la ce alta munca, chestiunile astea se rasufla.
Eu nu am fost niciodata si nu cred ca mi-ar fi placut sa fiu cu o fata virgina.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru ca sa ai o viata sexuala buna si cu satisfactii corespunzatoare, trebuie sa ai experienta si sa te pricepi la ce faci! Dragostea fizica nu inseamna numai copulatia propriu zisa ci si aducerea partenerei sau partenerului pe culmile orgasmului! Acest lucru se invata! Prin religie si obiceiuri, femeile intrau in cuplu cu o experienta sexuala zero! Atunci cineva trebuia sa stie ce sa faca si cum sa faca! In ziua de azi virginitatea femeii nu mai este o conditie la casatorie si poate sa contribuie si ea din plin la o buna viata sexuala a cuplului.Eu am vazut la viata mea o casatorie intre virgini, ambii la 20 de ai! Ce a putut s-o chinuie el pe mireasa pana si-a facut treaba...nu mai spun! Ea a prins o frica de sex ca nici acum nu i-a trecut, cu toate ca au divortat si fiecare si-a refacut viata! Dr. Oz (cel de la tv), spunea ca pentru a trai bine trebuie sa ai parte de apa, aer, hrana, sex si dragoste! Pe un post de tv este o emisiune in care partenerii sunt invatati CUM sa faca sex! Nu este un lucru chiar asa de simplu.Fiki-fiki si gata!

Elianna
| Elianna a răspuns:

@Gingasul: Te inseli, au fost doi tineri pe care noi i-am cununat! Fata mi-e nepoata de frate, de aceea sunt la curent cu urmarile! Dar si daca ar fi asa cum zici tu, care este problema ta? Nu esti de acord cu mine ca prima noapte de dragoste este foarte importanta pentru o fata? Sau nu ai avut astfel de experienta in care sa fi tu primul si nu ai de unde sa stii!

| Derye a răspuns:

Ma, fetelor, voi vreti drepturi egale, dar uitati-va ce aveti pe langa noi, baietii. Voi aveti parte de mult mai multe chestii, si cand suntem si noi "mai sus" cu ceva, vreti egalitate.
Crezi ca ai o gandire emancipata, dar e total pe dos.

| nobody_9468 a răspuns:

Cine cere ca fata sa fie virgina?laughing. Eu din cate stiu majoritatea fug de chestia asta, le ajunge sa dea o data peste una mai mofturoasa care o doare daca o zgarii un pic, dap'ai cand o dezvirginezi si dupa aceea nu-ti mai trebuiehee hee.
Avem drepturi legale, dar femeia va fi intodeauna o curva pentru barbatiwinking.

Bafta.

| Zady a răspuns:

Stai putin ca nu gandesti foarte bine.in primul rand sunt sigur ca nu toti baietii cer ca o fata as fie virgina, in al doilea rand exista enorm de multi baieti care pretind ca au facut sex doar pentru a se da interesanti si cerand unei fete sa fie virgina poate fi simplul motiv ca sunt extrem de orgoliosi si nu vor ca partenera lor sa aiba mai multa experienta decat ei pentru ca s-ar simti subapreciati.Sunt cu totul si cu totul alte chestii. nu e asa cum crezi tuNu toti cer asta

| Emeraude a răspuns:

Nu stiu cat de actual mai este acest aspect, nu mai are o mare importanta virginitatea pentru un barbat, poate doar in cazul in care are anumite preconceptii. Datorita libertatii sporite, atat femeile, cat si barbatii au mai multi parteneri, astfel ca in 2010 nu cred ca un barbat mai poate pretinde de la o femeie sa fie virgina sau s-o paraseasca pentru ca nu e, pare putin absurd.
E totusi o chestie legata de mandrie in cazul unora, mai ales cei care vor sa fie mereu primiilaughing.

| Marijuana a răspuns:

Nu gresesc chiar deloc, a mai fost o intrebare de genul si peste 60% dintre baieti au zis ca prefera virginestraight face. Mha intr-adevar virginitatea unei fete inseamna puritatea ei, mandria si toate astea...intr-un fel ma contrazic singuraoh go on

| Marijuana a răspuns:

Poxilove struck d`asta t iubesc eulove struck

tongue

| Duhovnicul a răspuns:

Nu ma intereseaza virginitatea, cine a spus ca toti baietii vor virgine? De fapt tocmai pentru faptul ca majoritatea se simt nepregatite si nu au experienta unii barbati prefera sa le evite ( nu generalizez ).
Chestia cu "baietii sunt baieti " e mai mult decat stupida, voi fetele/femeile aveti libertatea sa va incepeti viata sexuala cand vreti si sa aveti cati parteneri doriti, eu personal nu privesc vreunul care se lauda cu palmaresul sau de cate femei i-au trecut prin pat ca pe un macho, asa cum si nici cu o femeie nu as face asta considerand-o curva, astea sunt prejudecati ale unor vremuri de mult apuse. V-a prostit rau de tot religia

| Acvila a răspuns:

Chestia asta eu nu o suport! Daca tipul se culca cu mai multe tipe e tare, e macho, bla bla bla. Dar daca se vb de o fata, e curva si gata.
Am avut multe discutii in contradictoriu cu mai multi tipi, si toti au dat scuza:"baietii sunt baieti".
Daca tot suntem egali, ar trebui sa existe egalitate si in idei.

| Acvila a răspuns:

Anarchy IS Order : stiu ca din cauza religiei s-a ajuns aici, dar nu imi vine sa cred cand aud pe cate unu' cand spune de o fata ca e panarama, doar din cauza ca s-a culcat cu altii inaintea lui. Daca tot a avansat societatea atat, ar trebui sa avem alte pareri.
Uite, iti dau un exemplu, prietenul meu mi-a spus ca daca m-as fii culcat cu altul inaintea lui, probabil ca nu ar fi fost cu mine.
Si comparatia aia cum ca noi preferam tipii cu muschi, nu are nici o relevanta.Nu cred ca o fata ar zice ceva daca ar fi cu un tip si ala nu ar avea muschi.Pe cand voi faceti din chestia cu virginitatea o discutie interminabila.Ego-ul ala, fir-ar mama lui!

| blue-star a răspuns:

Salut.
Eu sunt fata, si parerea mea este ca baietii nu tin cont daca conteaza sau ca ei nu mai sunt virgini, dar fata e.
Vezi si tu cum sunt baietii in general:dupa ce si-au pierdut virginitatea, vor sa faca sex cu virgine, pentru ca ei considera ca au,, experienta''.
Unii baieti mai aleg virgine pentru ca ele sunt,, curate'' adica stii ca ele nu s-au culcat cu o gramada de baieti, ianinte de tine.
Dar daca fata s-a culcat cu atatia baieti si a folosit prezervativ care e problema, ca asa nu a luat nicio boala.
Si eu am pus odata o intrebare de genu asta, si unii baieti mi-au spus ca e alta senzatie si alta placere, atunci cand faci sex cu o virgina.
Eu cred ca asta e o prostie, dar ei spun ca ii excita mai mult si chestii din astea, sau ca vaginul e mai stramt, lucru care poate ca e adevarat poate ca nu.Vezi ca mai sunt baieti dinastia care atunci cand se intalnesc cu gasca le place sa zica am dezvirginat-o pe X sau pe Y, doar pentru a fi mai sus decat ceilalti.Acum nu mai conteaza inteligenta sau altele, conteaza cu cate virgine a facut sex fiecare baiat.
Oricum eu cred ca fiecare are dreptul sa faca ce vrea.
Sper ca te-am lamurit si daca vrei sa imi dai funda, atunci bine, daca nu tot bine.
Pa!

| bOse a răspuns:

Da, suntem, unii happy

| gingasull a răspuns:

Baiatul trebuie sa capete cat mai multa experienta cu fetele, si de aceea multi dintre noi nu mai suntem virginiwinking, asta e menirea noastra ca pe voi sa va invatam cele ne initiate, sa avem experienta necesara pentru a oferi clipe de neuitat acelei fete virgine. NU toti baietii aleg fetele virgine pentru a se,, mandri " cu ele, unii le aleg pentru curatenia lor sufleteasca si trupeasca ( a fetei ma refer), adica baietii isi doresc o fata care sa nu fi fost prin patul a mai multor baieti happy

| gingasull a răspuns:

Elliana tare ma tem ca tu ai dat acel exemplu din trairile si simtirile pe propria piele, adica fata in cauza ( fermeia de astazi) esti chiar tuwinking

| wannabe a răspuns:

Eu am 17 ani jumatate, sunt baiat, pot spune ca sunt ok si sunt virgin.
mie imi place sa iubesc o fata nu sa o oblig sa faca sex cu mine.

| Smarandica a răspuns:

Si care-i problema draga? Nu cred ca ti-ar place tie ca tu sa lucrezi si sa iti intretii tu barbatul! Ar fii culmea culmilor.Eu sunt de acord cu legiuitoarea si daca suntem de aceeasi parerea astea nu inseamna ca suntem demodate draga raised eyebrows In plus fiecare cu parerea lui nu intelegi de ce te intereseaza asa mult parerile/conceptiile altora!

| Casiana a răspuns:

Cred ca in ziua de azi virginitatea la fete nu mai este apreciata atat de mult...Si la 20 de ani daca ii zici prietenului tau ca nu mai esti virgina probabil ca intelege ca nu este absurd. Dar daca la 16 ani ii spui asta, e normal sa creada lucruri "rele"...

| Jeremy1 a răspuns:

On: Da' cine naiba a spus ca noi cautam virgine?! Eu niciodata n-am sa cred ca o persoana e speciala pentru ca e virgina sau nu. Nu tine de asta.
Dar chiar ma amuzi cu discriminarea. Deci e discriminare ca unii barbati prefera virginele? laughing E ca si cum ai spune ca e discriminare ca unor barbati le plac femeile cu sani mari. Sau ca voua va plac barbatii cu muschi. E irelevant.

Off: Legiuitoarea, nu cred ca tu esti in pozitia de a te plange de idei preconcepute, vechi si antice daca tu inca mai crezi ca barbatul trebuie sa intretina femeia (si prin asta intelegi si faptul cu platitul consumatiei).
Nu stiu cum voi, femeile, aveti instinctul de a va victimiza in orice.
Apropo, ai auzit de demagogie? laughing

| Jeremy1 a răspuns:

Ralu, pentru chestia ca barbatul e macho si femeia e curva daca o face cu mai multi e de vina doar religia. Daca te gandesti mai mult, sigur o sa vezi ca de la religie a pornit totul, nu de la o idee oarecare a societatii.

| Jeremy1 a răspuns:

Dar ai auzit de conceptul ca fiecare sa puna cate jumatate?

Nuuuu, lasa-l ma sa te creasca ca tu n-ai destula minte ca sa-ti castigi singura banii. Si daca ai minimul de creier incat sa poti castiga bani, lasa sa-i dai pe farduri si nşpe mii de pantofi, ca masa ti-o plateste "iubitul" laughing.

Nota: Daca asta e ortografia unei fete de 17 ani (daca 17 reprezinta varsta), nici nu ma mir ca Romania e asa cum e (ah, si sa nu zic si de vocativ big grin).
Plus, cred ca asta e ultima data cand incerc sa demonstrez/explic ceva unui trepanat.

Ah, si da, da-mi stupid xD.

| qwerty21 a răspuns:

Suntem egali...
insa, cine da, si cine ia
este o diferentabig grin

| cosminbacau a răspuns:

E o prostie. Dar avand in vedere ca sunt 4-7 femei la un barbat, s-a creat aceasta "legenda". Si daca e sa o luam si pe alta parte, femeia tot trebuie sa aiba un "prim barbat". Si sta in natura omului sa-si doreasca ce nu are.

| JuStKid a răspuns:

Ciao. Eu nu am cerut niciodata ca o fata sa fie virgina.chiar daca am avut parte... MI se pare o prostie adica na daca nai fost u primul asta e conteaza sa o iubesti! parerea mea!

| mira_5804 a răspuns:

Sa zicem in America nu exista aceasta discriminare, acolo se socoate normal ca nu mai esti virgina/virgin inainte de casatorie iar daca spui ca inca esti de socot de un stupid. iata asa

| DemonicBlood a răspuns:

Da, presupun ca multi vrem virgine. Undeva in creierul nostru consideram dezvirginarea ca un fel de trofeu big grin

| cineva_2560 a răspuns:

O cheie ce poate deschide multe lacate, este una ''smechera''. dar lacatul ce poate fi deschis de multe chei este unul de cacao

| poxi a răspuns:

Asa alinutza albinuta fii realaughing