| Newqdi a întrebat:

Voi când sunteți Intr o relație, ca persoane mature,ambii cu un trecut necunoscut, iar după o perioadă începeți să faceți sex neprotejat,cum scăpați de teama că partenerul vostru ar putea sifilis, sida sau gonoree?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inainte sa te apuci sa faci sex, ii ceri sa faca analiz emedicale, sau mergeti si le faceti impreuna!

| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata de tine, este bine sa folositi prezervative.

| Floridori a răspuns:

Opinia mea este ca sunt necesare analizele pentru a renunta la prezervativ.
Intr-o relatie matura, nu ar fi o problema sa se poarte o astfel de conversatie deschisa si directa.

| mi25 a răspuns:

O observatie: poate te refereai la persoane adulte, ca cele mature au de la 45 de ani in sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu mai face sex cu nici o femeie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine pune o întrebare din asta sigur o să fie virgin și la 30 de ani.

| DonSalieri a răspuns:

O oblig sa mi prezinte analizele.