| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce credeti, exista DRAGOSTE?
A cunoscut cineva dintre voi dragostea pura dintre un barbat si o femeie?
Ce sentimente apar si cum o recunosti?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Exista dragoste fata de meseria care o faci, acolo nimeni nu inseala, exista iubire vesnica cu acel obiect al muncii sau utilaj.

| RAY a răspuns:

Categoric exista din moment ce suntem finte emotionale, eu am cunoscut-o personal, apar din senin e frumos cand iubesti mai rau e cand suferi dupa cel iubit

| Florentina9210 a răspuns:

Da, de exemplu parintii mei au 28 de ani de casnicie, si ei s-au luat din dragoste. Tata la timpul acela pana sa o cunoasca pe mama, vorbea cu o alta tipa. A lasat-o pe aia si acum e impreuna cu mama.
Oricum in ziua de azi, putini stiu sa iubeasca! Din pacate dragostea a fost inlocuita de interes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceasta trebuie sa o simti tu, dar daca vrei ca o fata sa te observe si daca vrei sa petreci timpu cu ea si te intereseaza inseamna ca o placi...acum pana la dragoste pura e cale lunga.dar oricum trebuie sa o simti tu nu putem sa iti spunem noi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Între ai mei, sunt căsătoriţi de 22 de ani.
şi se iubesc super mult, într-un timp încercăm să-i conving că e doar obişnuinţă între ei, dar poate mă înşel eu.
Deci da, poate există.

| ToKen a răspuns:

Hm. Cam toti avem cate o reprezentare a ceea ce inseamna dragoste. Daca se materializeaza, pentru tine aia e dragoste pura. Dar pentru altu' ar putea sa nu fie.
Din punctul asta de vedere ma gandesc ca nu o sa cunoastem vreodata "dragostea pura" pentru ca, nu exista niciun etalon batut in cuie de cineva, care sa spuna "Asta este dragoste adevarata, aici trebuie sa ajunga toti".