| Anonimgirl54 a întrebat:

Voi ce faceti daca cineva nu este de acord cu prietenul/prietena ta?

Răspuns Câştigător
| December a răspuns:

Daca ti la el/ea si sti ca nu e nimic in neregula, atunci nu e necesar sa te iei dupa altii. Sunt cazuri si cazuri. De multe ori fiindca ti se pune pata pe cineva prea mult, nu mai esti in stare sau nu mai vrei sa vezi sa partea negativa. Si atunci altii incearca sa-ti deschida ochii. Depinde de fiecare persoana, depinde de partener. Dar intr-un final tot tu trebuie sa iei decizia finala.

| Anonimgirl54 explică (pentru December):

Si spre exemplu. daca parintii nu sunt de acord cu ea/el... ce ar trebui sa fac?

| December a răspuns (pentru Anonimgirl54):

Pai in primul rand daca ai nervi sau rabdare big grin poti sa vorbesti cu ei sa-ti spuna ce au contra lui. Dar daca pentru tine e persoana pe care ti-o doresti poti la le explici mai ferm ca ti-e iti place de el si ca vrei sa fi cu el.

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Părerile celorlați pentru mine sunt complet irelevante. Mi se foarte rupe cine ce spune, când este vorba despre persoana iubită.

| catthshshshs a răspuns:

Ii dau dreptate celui care are de fapt dreptate.

| Ana_4223 a răspuns:

Pai trebuie sa analizezi situatia din ambele parti.Trebuie sa asculti si sa analizezi motivele pentru care acel cineva nu este de acord cu prietena/prietenul tau, iar apoi sa iti analizezi prietenul/prietena, numai in caz ca nu iti place "defectul" prietenei/prietenului tau.Iar daca observi ca acel cineva are dreptate incerci sa vorbesti cu prietena/prietenul tau iar, daca nu se ppoate ...asta este.Mai sunt baieti si fete.

| OnlineZ a răspuns:

Ma doare in cot..Este iubitul meu si nu ma intereseaza ce se spune despre el sau cine este de acord cu el.Nu te lua dupa nimeni, este doar al tau si e special, este mai frumos, mai destept ca oricine dupa planeta ..tocmai pentru ca e al tau.Nu trebuie sa te intereseaze cine e sau nu e de acord cu el.Mergi mai departe asa e viata!big grin

| h3r a răspuns:

Buna.
Daca tu te referi la acei "cineva", ei fiind parintii, atunci tu incerci sa faci tot posibilul sa le demonstrezi ca prietenul tau merita o fata ca a lor. Conditia este ca tu sa crezi ca el merita sa lupti pentru relatie. Sa-ti demonstreze asta si sa nu te preseze atunci cand vine vorba de parinti.
Incearca sa nu prea iesi din cuvantul lor la inceputul relatiei, prietenul tau ar trebui sa inteleaga asta.
Probabil ori esti prea mica iar ei nu sunt de acord, ceea ce mi se pare normal, ori ei indiferent de comportamentul prietenului tau fata de tine( unul adecvat), o sa-si doreasca tot ce e mai bun pentru fata lor, vor sa fie siguri ca are parte de tot ce isi doreste ea.

Take care.

| Vix999 a răspuns:

Depinde : in general nu-mi pasa.
Daca totusi e un consens general si toata lumea pare ca are numai de rau de zis despre el, fac un pas in spate si incep sa analizez sa vad de ce.

| Cleopa a răspuns:

Nimic. fiecare alege ce vrea in viata, daca a ales bine e ok, daca nu atunci va invata singur din greseala facuta. tu stii mai bine ce e bine pentru tine, asa ca nu trebuie sa asculti parerile altora.

Răspuns utilizator avertizat