| madmaxst0 a întrebat:

Ce faceti voi pentru a va mentine prietenia cu prietenul / prietena ta chiar daca nu v-ati vazut demult?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

ținem legătura pe rețele de socializare

| Mosotti a răspuns:

Pai nu trebuie sa faci nimic, vine totul de la sine sau nu vine! In timpul in care nu va vedeti, discutati la telefon, pe skype cu web, nu e o problema, si automat se intretine prietenia.
O sa simta amandoi nevoia reciproc sa vb, sa se vada pe calc, si deci nici nu se mai ajunge la intrebarea cum sa faca!

Daca se ajunge la intrebarea asta, ceva nu e in ordine cu unul din cei doi prieteni, adica daca contactul telefonic si web nu a avut loc de la sine.

| Jus7t a răspuns:

Ochii care nu se văd...se așteaptă, uneori.
Nu faci nimic din ce nu poți face, vorbiți, faceți ce simțiți și ce idei vă mai vin.

| blairelovesmusic a răspuns:

Glume si sex.

| al0o0o0 a răspuns:

Aristotel a spus odata „Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri". O prietenie nu consta in a va vedea constant, nu asta inseamna o prietenie, dar nici nu inseamna sa nu ii dai niciun semn de viata celuilalt.

| MondaytoMondayimIn a răspuns:

Nimic! Prietenii adevărați îți sunt prieteni indiferent de situație! Chiar dacă tu trăiești in Asia și celălalt in America și nu v-ati văzut sau vorbit 10 ani! Când simți nevoia sa vorbești cu cineva ii dai mesaj! Dacă poate sa îți răspundă, o face. Dacă nu, nu te supăra îți va Răspunde când o sa poată! Așa se întâmpla in viața, când ne-am dori sa ținem aproape oamenii dragi. vine momentul acela când fiecare trebuie sa o ia pe calea lui! Așa funcționează! Fiecare are familii, griji, probleme! Nu o sa poată mereu sa îți răspundă, sau nu o sa aibă mereu dispoziția sa te asculte când vrei tu... și e valabil și invers. Dar cine îți este prieten înțelege!

| madmaxst0 explică (pentru MondaytoMondayimIn):

Pai eu ii scriun prietenei mele si ea imi zice ca e ocupata.eu am inteles dar deja incepe sa se intample de fiecare data cand vreau sa vb cu ea.

| MondaytoMondayimIn a răspuns (pentru madmaxst0):

Dacă chiar sunteți prietene, trebuie sa simți ce se întâmpla! Ar trebuii sa ai un feeling când te simți data la o parte, când te simti in plus, sau un deranj pentru persoana respectiva! Cel mai matur lucru care îmi vine in minte este sa lași lucrurile sa vina de la sine! Dacă este sa fiți prietenii veți fi, fără sa insisti, fără sa te rogi, sau sa pari veriga slaba după. După va încerca sa profite te tine când va vedea ca nu te descurci singura, o sa creadă ca depinzi de persoana respectiva. Ce este scris sa fie. o sa fie. Atât. Nu te gândi prea mult. Lasă sa vina de la sine! Uneori trebuie sa rupi o prietenie care era toxica, ca mai apoi sa câștigi alta cu mai multe +++.winking