| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre legea care interzice sexul fara act de casatorie?

18 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

O prostie mai mare nici ca ar exista vreodata, conceptia asta cu sexul dupa casatorie trebuie sa dispara, e demna de secolul 10, dar nici aia nu erau asa ca se impuiau care cum apucau.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Exista in iran, si nu am chef sa caut acum ce au scris pe quora.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si daca ar exista o astfel de lege... cum ar putea cineva sa dovedeasca ca s-a intamplat asta? thinking Ca doar nu se lasa lumea controlata asa... de oricine.

| Sofer a răspuns:

O lege aiurea.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu cred că o să existe vreodata așa ceva.

| mentholinks a răspuns:

In ziua de azi e aproape absurda, dar totusi nu cred ca ar fi tocmai rea o asemenea lege la cate milioane de femei apar in filme xx pe internet.

| suntserios a răspuns (pentru mentholinks):

Cu ce te deranjeaza pe tine femeile care apar in filme xxx? in afara ca nu poti sa le ai?

| mentholinks a răspuns (pentru suntserios):

Pe mine personal nu ma afecteaza. Dar sa te insori cu una si dupa aia sa vina vreun prieten la tine sa ti-o arate in gangbang pe nustiuce site ma gandesc ca e destul de nasol.

| suntserios a răspuns (pentru mentholinks):

Pai cine te pune sa te insori cu actrite po.rno?

| mentholinks a răspuns (pentru suntserios):

Pai nu sunt doar actrite profi pe net.

| PainTech a răspuns:

Într-o țară moderna nu există asemenea regula.

Și mi se pare absurdă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am parerea ca nu exista legea asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O prostie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, numai că dacă pui legea asta, trebuie sa implementezi și omorul. Merg mana in mana.

Adică cine nu e de acord cu ea, sa fie omorât/a. E imposibilă de realizat, pentru că oamenii au tentații, e ca și cum ai interzice dulciurile sau alcoolul, chestiile care le fac mai mult rău oamenilor dar tot practica, ei tot o sa le faca pentru că așa e natura umana. Chiar și dacă pui amenzi colosale, ii ameninți că le tai capul, oamenii tot o sa și-o tragă, fie că vrei tu sau nu. Pe nevăzute.

Omenirea e Subdezvoltată din punct de vedere spiritual cu gândul doar la sex, prea putini au disciplina sa reziste fara sex până după nuntă. Majoritatea cedeaza.

In viitorul apropiat, o sa fie din ce in ce mai puțini oameni care se căsătoresc și conceptul de familie, o sa fie din ce in ce mai minimizat. Până o să dispară treptat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am încredere că nu putem să ajungem aşa rău încât să se introducă o astfel de lege absolut tâmpită.

| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Unde este astfel de lege că la noi nu cred că există această lege sau va exista vreodată?

| anonim_4396 explică (pentru Katona_Claudiu_1999):

De obicei in carti religioase este data o astfel de lege.

| Katona_Claudiu_1999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici în cărți religioase nu cred că există,poate eventual la alte popoare gen arabi, musulmani, dar nimeni nu cred că îți poate interzice să faci sex, poate se referă la biblie, unde scrie că e păcat să faci sex în afara căsătorie