| yama a întrebat:

Chiar credeti ca exista acel "suflet pereche"?
Eu tind sa cred ca nu. Cel putin pentru mine nu mai exista asa ceva.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce mult te grabesti...
Ti-ai trait viata, ai ajuns la 50 de ani, ai incercat toate posibilitatile si ai ajuns la concluzia ca sufletul tau pereche NU EXISTA! Nu?
Doar in conditiile astea ai putea sa si crezi ceea ce spui.
Nu obosi repede, viata nu e facuta pentru invinsi!
Nu te preda din start, fiecare lucru prin care treci te va invata ceva si vei iesi din el, intotdeauna cu un castig, mai intelept, mai bun, mai masurat.
Pastreaza speranta in suflet si ai rabdare.
Intre timp, savureaza-ti viata ca pe o prajitura cu ciocolata, cu incantare si atent la fiecare amanunt!

| yama explică (pentru greece12):

Uau... mi-ai inchis gura instant laughing si apropo...sunt baiat nu fata tongue

| greece12 a răspuns (pentru yama):

Well, mii de scuze, o sa-ti fac un re-edit ca sa nu te simti straniu!
Smile, dragul meu, viata e extraordinara doar ca n-ai apucat tu sa afli!

| yama explică (pentru greece12):

Uau...esti prima persoana in ultimele 4 zile care chiar m-a facut sa ma simt mai bine. Mersi mult.

| greece12 a răspuns (pentru yama):

Punct ochit, punct lovit, asta e scopul si n-am facut-o eu, tu singur ai facut-o!
Think positive ever si-o sa zambesti mai des decat respiri!happy

| IMC90 a răspuns (pentru greece12):

Este vorba de ideea urmatoare =))
http://img811.imageshack.us/img811/9660/97116056.jpg

| greece12 a răspuns (pentru IMC90):

Thumbs up!laughing

11 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

Sa-ti fie de bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce? ..pentru ca te-ai indragostit de 70. 000 de ele si toate s-au combinat cu altu?laughing)
Stai calmtongue...toate la timpu lorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yama? l-ai cautat? a cautat o pereche.sa fie cool.frumos,macho vedeta de cartier.mare scula de bascula. dar un suflet pereche ai cautat? eu mi-am gasit si femeia iubita si cu sufletul pereche.si nu a fost nici noroc, nici intamplare. a fost cautare. celelalte vin singure.

| victoria00 a răspuns:

Inainte de a le trimite pe lume, Dumnezeu saruta sufletele...si randuieste fiecarui suflet un alt suflet. Odata ce au ajuns pe pamant, nu isi mai amintesc de asta, dar stiu ca exista cineva pentru ei, un suflet pereche, un suflet pe care l-a sarutat Dumnezeu impreuna cu al lor.
Toata viata ne-o petrecem ganidu-ne la acel cineva pe care il vom intalni la un moment dat, sau nu(voi explica de ce). Avem uneori impresia ca l-am gasit, dar pleca iar si ramanem cu un gol in suflet...inseamna ca nu era el.Nu trebuie sa il cautam caci el va veni singur; cu cat suntem mai absedati de asta, cu atat mai mai mult va intarzia, iar noi vom suferi.

si explicatia(de ce intarzie): cu cat ne departam mai mult de Dumnezeu, cu atat mai mai greu ne va fi sa ne intalnim cu persoana potrivita. Aceasta explicatie nu e de la mine, am citit-o mai demult intr-o carte care m-a impresionat mult.

Sa ai o zi frumoasa!

| darkmoonie a răspuns:

Sufletele pereche se intalnesc doar pentru a invata ceva unul de la altul, apoi se despart, nu raman niciodata impreuna sad