| anonim_4396 a întrebat:

Voi cu va petreceti timpul
?

28 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Uite aici un raspuns negativ, eu nu happy, si este un raspuns sincer.

| CristiB93 a răspuns (pentru Komododragosh):

Daca nu te superi sa te intreb ce varsta ai happy?

| Analytical a răspuns (pentru CristiB93):

18, si nimic! laughing repede. unu/una virgina e atrasa in centrul atentiei!hee hee big grin

| CristiB93 a răspuns (pentru Analytical):

Da pai e bine ca mai sunt si oameni care se pastreaza, eu cred ca asa ar trebui sa faca toti oamenii, sa se pastreze pana la casatorie dar in zilele noastre daca spui la cineva asta zice ca ai o problema sau cine stie ce.

| Analytical a răspuns (pentru CristiB93):

Eu ma simt mandra de asta, si sa fim seriosi cati baieti nu si-ar dori una virgina?! cred ca min 90%. da, altii o iau in batjocura, dar de fapt te apreciaza pentru ceea ce esti, si ceea ce ei nu vor mai fi niciodata! fata sau baiat? big grin

| CristiB93 a răspuns (pentru Analytical):

Baiat sunthappy

| Komododragosh a răspuns (pentru CristiB93):

21 de ani. Da stiu, cam mult, nu sunt prea bun cu fetele si nici nu s-a nimerit vreuna.

| CristiB93 a răspuns (pentru Analytical):

Baiat si am 18 aniwinking

| Analytical a răspuns (pentru CristiB93):

Fata si am 18 ani! big grin

| CristiB93 a răspuns (pentru Komododragosh):

Eu zic sa ramai asa pana te casatoresti, e cel mai bine chiar daca multi oameni nu mai fac astawinking

| Analytical a răspuns (pentru Komododragosh):

Nu e o regula! nu trebuie sa intri in niste reguli pentru a ti se "nimeri" o fata. asta o faci cand iubesti adevarat si cerzi ca cea de langa tine poate fi sufletul tau, si totodata a doua persoana din tine! prin acest act, va faceti una si aceeasi persoana! desi, putini cunosc termenul si sunt documentati despre cuvantul in sine "sex/dragoste". multi il folosesc dar nu stiu adevaratele consecinte acestuia. dar oricum, noua oamenilor ne place sa ne complicam existenta, cu sau asta in plus! e ca si cum ai manca rahat si nu sti ca e de caine!winking

| CristiB93 a răspuns (pentru Analytical):

Super tarebig grin avem amandoi 18 ani si gandim la fel in ce priveste sexul ce zici daca am vorbii pe mess happy?

| Komododragosh a răspuns (pentru CristiB93):

Sper ca nu faciu misto cumva de mine acum laughing. Dar daca vorbesti pe bune, hai sa-ti explic ceva: este faza si de nevoile fiziologice si de faptul ca te simti "in urma". In timp ce prietenii tai au iubite si si-o trag zi de zi, te simti in urma si esti luat la misto si esti considerat un "ratat"! Nu as vrea sa raman asa pana sa ma casatoresc, vreau sa simt si eu placerea fizica mai devreme de atat. Cand s-or nimeri, aia sa fie happy

| Komododragosh a răspuns (pentru Analytical):

Este ca o lege nescrisa, stii? Daca esti virgin la 21 de ani ca mine, esti considerat ratat de toti de langa tine, mai ales daca esti baiat, la fete nu e nici o problema, ba dimpotriva, este o binecuvantare sa mai gasesti fete virgine la 18 ani, asa ca felicitarile mele draguto, te admir pentru asta! Oricum, sunt total de acord cu tine, eu cand am zis "s-or nimeri" ma refeream tot la faptul asta, sa simt ceva pentru fata respectiva, nu sa fie doar sex. Primul meu act sexual vreau sa fie si placere sufleteasca, nu doar fizica, sunt sigur ca ar fi ca si cum l-ai apuca pe Dumnezeu de picioare! Sa deveniti unul singur, sa imparitit totul: trupul, sufletul, sentimentele, amintirile. Cand faci dragoste cu acea persoana te simti complet, pentru ca cunosti totul despre acea perosana si te face sa te simti implinit/a, minunat si cu o bataie al inimii de zici ca-ti sare din piept! Sentimentul este perfect minunat, am avut ocazii sa fac sex, dar nu prea simteam scanteia aia, nu stiu daca am procedat prost sau nu pana acum laughing, dar oricum, nu sunt mandru deloc ca sunt virgin la 21 de ani, mi-e si rusine sa recunosc de fata cu cineva ( ma rog, pe internet mi-e usor, ca na, nu ma cunoaste nimeni big grin ).

| Analytical a răspuns (pentru Komododragosh):

Ai o mentalitate atat de rapunsa in anturajul din ziua de azi! de ce D-zeu ne-a creat diferiti, si noi nu suntem in stare sa ne dorim sa fim atat de diferiti?! corect, nimeni nu te cunoaste aici, dar poti fi ajutat aici. da, ai enumerat bine acol: va faceti una si aceeasi persoana! de ce trebuie sa te simti rusinat cand stii ca tu ii poti oferi totul acelei fete, chiar si pe parte fizica? eu vreau sa ii daruiesc tot ceea ce sunt doar sotului meu, de ce sa regret ca am avut inima impartita in bucati pe la mai multi baieti? nu este o binecuvantare si o onoare mai mare sa traiesti cu conceptia ca intr-o zi tit vei gasi pe cel ales, stiind ca puteti trai o poveste pura si inocenta prin simplul fapt ca sunteti conceputi din acelasi "material" (virgini) rar cazuri recunosc, dar inca am sperante si speranta e cea care ne-a mai ramas. sunt total de acord cu tine ca o faci doar daca o iubesti, dar atunci de ce nu te poti abtine si sa o faci dupa casatorie? ce ti, ca ai stat cu ea 1 an, si ca astepti inca 1 pana la casatorie, am dat un ex nu e neaparat masuratorile astea!big grin macar atunci sti ca nu poti fi tradat si ranit sufleteste. si oricum, noua oamenilor ce ne mai ramane din lumea aceasta daca nu sufletu`? pentru asta trebuie sa ne dorim sa fim diferiti si sa incercam sa nu ne supunem la atatea suferinte intentionat pentru a fi "cool"!

| Komododragosh a răspuns (pentru Analytical):

Ooof, sigur ai 18 ani?big grin, vorbesti foarte intelept pentru varsta ta, esti asa de tanara si totusi foarte inteligenta si inteleapta, acum te admir chiar si mai mult! Da, ai dreptate, am un anturaj in care eu sunt "fraierul" grupului pentru ca nu am experienta cu fete si nu sunt foarte sociabil cu ele, am vrut sa ma integrez, intelegi? Totusi, asta este lumea in care traim, si daca nu ne integram conform legilor ei "nescrise", atuncea suntem dati la o parte, ca suntem considerati ciudati doar pentru faptul ca nu gandim ca ei, ca suntem diferiti. Chestia asta sa-ti pierzi virginitatea la 14-15 ani mi se pare o tampenie, esti un copil totusi, traieste-ti copilaria ca mai ai toata viata inainte sa faci dragoste si sa ai relatii. Dar na, copii sunt influentati de anturaj, televizor, internet si d-aia s-a ajuns cu tineretu unde s-a ajuns. Nu ma simt rusinat ca pot oferi totul fetei respective, dar nici o fata nu-si doreste un virgin la 21 de ani. Ele vor un baiat experimentat, matur, smecher sau mai stiu eu cum, ca sa le faca pe ele sa se simta protejate si importante. Ele nu au de unde sa stie ca se vor simti bine si trupeste si sufleteste cu mine, eu neavand experienta. Fetele nu cauta astea, cauta un adevarat mascul, nu un mototol. Este intr-adevar foarte frumos ce zici tu, ca mai bine esti sigur ca te-ai impartit doar si doar sotului tau, ca inima ta lui i-a apartinut prima oara si lui ii va apartine de acum in colo. Dar nu ai cum sa nimeresti din prima din pacate, este ca si cum joci prima oara un joc si faci cel mai mare punctaj din prima. Este imposibil, trebuie sa mai incerci cu altii, astfel invatam, capatam cunostinte despre mintea umana, cum gandesc si fetele si baietii, ce anume vor, ce isi doresc si ce anume cauta. Stiu, nu e corect, nici mie nu mi se pare corect sa te imparti pe la mai multi, dar asa este viata, asa merge "sistemul" asta numit "viata", nu ai cum s-o eviti, decat s-o traiesti! Este si mai frumos sa o faci dupa casatorie, ai dreptate, ca asa esti sigur ca nu vei fi tradat, dar pana la urma conteaza asa de mult niste hartii? Pana la urma, daca va iubiti enorm, putem sa stati "casatoriti" si fara acte, atata timp cat va iubiti si aveti incredere si comunicare foarte buna unul fata de celalalt. Eu zic ca nu mai conteaza niste hartii atata timp cat sunteti sigur ca langa acea persoana vrei sa-ti petreci tot restul vietii tale.
Eu sper sa gandesc asa, as vrea sa ma schimb si sa nu mai fiu asa de suparat si melancolic cand ma uit la alte cupluri si sa-mi zic in minte: "daca eu nu am sa am parte de asa ceva niciodata"? Pana la urma, ar trebui sa fii apreciat pentru cine esti, atata timp cat ai un suflet de aur si a oinima plina de dragoste care d-abia asteapta sa fie daruita catre cineva care se merita.

| Analytical a răspuns (pentru Komododragosh):

Da, am doar 18 ani impliniti in noiembrie! big grin si, de ce nu ar conta niste acte? si daca tot nu conteaza de ce sa nu le facem doar pentru a fi in regula cu acest "sistem", care e o prostie! tu ai regulile, tu ai minte, tu esti cel in situatie si esti pus pe plan sentimental fata de cineva, nu cel din dreapta/stanga! dar sti cum e, desi dragostea nu are varsta sau chiar si acte, de ce sa nu evitam a fi tradati usor prin acest legamant?! de ex: stai cu el 4 ani fara acte, va iubiti, credeti ca sunteti facuti unul pentru celalalt, vine un moment in viata voastra cand nu mai puteti rezista presiunii sau indiferent de moment, si va luati si plecati stiind ca sunteti doar "iubiti" fara acte fara nimic. uite, aici intra faptul ca tu nu mai ai ce lasa in urma ta, si vei considera ca nu-i datorezi nimic, doar acei 4 ani! daaar, fiind legati prin aceste "acte" numite de tine, macar sti ca nu te vei putea desparti de ea atat de simplu, pentru ca ai o anumita retinere stiind ca vei fi un fustrat si vei avea parte de un divort in viata ta, care nu cred ca te-ar multumi pe tine sau pe prietenii tai. lasa anturaju` oh go on stiu ca la voi baietii e mai complicat, pentru ca vreti sa fiti cat mai macho decat x sau y. dar asculta, o fata care intr-adevar doreste ceva serios si iti vrea binele si se lupta pentru ca tie sa iti fie bine, nu s-ar uita nicidecum la simplul fapt ca tu nu ai "experienta" care desi, o invatam, nimeni nu s-a nascut invatat! cerzi ca prietenii tai nu au fost nepriceputi? ca esti acum ca vei fi mai incol ce conteaza? esti tot tu! si te asigur ca o fata serioasa te va aprecia pentru ceea ce esti, nu pentru ceea ce ar vrea ea ca tu sa fi! lasa faza cu: la moda, pentru ca multe fete desi nu recunosc vor ceva invechit si romantic! de pe vremea bunicii, daca vrei sa o iei asa! happy nu e necesar sa faci ceva care poti fi influentat de "amicii tai" (pentru ca ei chiar nu iti sunt cu adevarat, daca te considera mai putin inferior lor, atentie!) doar pentru a le satisface lor hatarul, dar al tau unde e? si in + e sufletu` tau, tu ti-l hranesti nu ei! nu esti obligat sa regreti ceva, doar pentru ca asa e "sistemu" sau regulile lumii! ai grija de tine, si doreste-ti sa fi unic si diferit de restul` pentru a-ti putea gasi o fata originala! viata ta difera de restul, nu uita!

| Komododragosh a răspuns (pentru Analytical):

Multi inainte draguto happy. Intr-adevar, ai mare dreptate, prin aceste acte formati un legamant care este vazut de toata lumea, chiar si de Dumnezeu, si astfel sunteti sigur amandoi de sentimentele fiecaruia, deoarece acest fapt necesita si curaj pentru ca iti pui intrebarea: oare chiar vreau sa-mi petrec restul vietii cu acea persoana?; oare ma iubeste si ma va iubi mereu?; oare ma va minti vreodata sau ma va trada?; oare voi fi fericit pana la sfarsitul vietii mele cu acea persoana?; oare ma voi mai simti vreodata singur?; si multe multe alte intrebari ti le pui de care nu esti asa de sigur, dar daca sufletul tau pereche este gasit si nu vrei s-o parasesti pentru nimica din lume, atuncea da, facand niste acte ar fi un fleac, ceva minor, doar ca sa te apropii si mai mult de persoana iubita si ca relatia voastra sa fie recunoscuta de toata lumea. Dar nici nu ar trebui sa stii ca ai o "retinere", adica sa nu te simti sufocat. fortat sau obligat de aceste acte sa faci anumite lucruri. Acuma sa nu te desparti de persoana aceea doar pentru ca nu vrei sa treci prin divort si alte probleme? Atuncea ce sa preferi, sa ramai nefericit pentru tot restul vietii tale cu acea persoana, sa regreti ca te-ai grabit prea mult ca sa-ti legi viata de acea persoana si acum e mult prea tarziu pentru a-ti cauta iubirea adevarata? Suntem oameni cu totii, facem greseli si invatam din greseli, suntem grabiti uneori si ne simtim presati de timp si de aceea uneori alegerile pe care le facem pot fi gresite, dar pot fi si permanente si nu pot fi reparate niciodata! Atuncea recomandabil ar fi sa te gandesti bine, sa nu te pripesti si sa nu te grabesti inainte de a face marea decizie permanenta.
Da, asa sunt baietii de obicei, si zic la persoana a treia pentru ca eu nu ma incadrez printre ei, cel putin asa m-am simtit eu. Sunt mai diferit fata de ei, eu nu vreau sa demonstrez ca sunt mai macho decdat x si y, vreau sa fiu eu normal si sa fiu apreciat pentru asta, pentru faptul ca sunt diferit fata de altii, dar se pare ca nu sunt nici apreciat si nici respectat pentru asta, si de aceea mi-am dorit unele lucruri sa le fac si sa le schimb la mine, doar ca sa le castig respectu! Dar, un om se schimba greu, si mai ales ca simte ca nu este corect fata de el si nici fata de alte persoane, atuncea este chiar imposibil. Crede-ma, am incercat sa ma schimb, dar degeaba, sunt la fel, gandesc la fel si ma comport la fel si nu stiu daca ar trebui sa ma simt mandru pentru asta sau nu, desi pe mare parte nu sunt. Poate fetele nu recunosc, dar nici nu se pare ca vor! Majoritatea fetelor le vad la fel, cel putin eu numai astfel de fete am vazut: fitoase, materialiste, pretentioase, superficiale. Ele au intiparite in mintea lor un anume "Fat-Frumos" care sa indeplineasca cateva cerinte si cele mai des intalnite sunt: sa aiba bani, sa fie inalt sau sa fie foarte placut si fizic si la fata, sa fie smecheri si un adevarat mascul alfa care nu-i este frica de nimic si care poate bate pe oricine, etc. Unii nu se incadreaza deloc in categoriile astea, dar au ceva mult mai pretios: sufletul lor de aur! Faptul ca vorbesc frumos, faptul ca fac niste gesturi romantice care fac ca acea fata sa se simta importanta, faptul ca o priveste arzator cu o iubire de neclintit, astea sunt lucrurile care conteaza cu adevarat, dar vezi tu, majoritatea fetelor nu vor asta, sau nu-si dau seama daca asta vor si omit aceste detalii foarte importante!
Da, stiu ca nu-mi sunt prieteni adevarati, mai exista si prieteni falsi din pacate, doar stii vorba aia: fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma feresc singur! Pentru mine era important sa castig respectul lor, stii? Ca doar ii cunosc de ceva vreme si imi doream sa ma simt unul dintre ei, dar nu ma simt asa, ma simt foarte pe dinafara, si nu sunt sigur acum daca mai vreau sa fiu unul dintre ei, nu sunt sigur daca ar fi corect si fata de mine, cum zici tu.
Nu sunt obligat sa regret ceva, dar tot regret ca sunt atatea lucruri care nu sunt drepte si nu sunt justificate, din pacate astea predomina lumea noastra dupa cum vezi ce-i in jurul nostru. Dar, trebuie sa recunosc ca ai dreptate, poate fiind asa de diferit nu ar fi asa de rau daca as intalni o fata care gandeste asemanator mie, dar dupa cum ti-am mai zis, este foarte rar asa ceva din pacate, si pana la urma imi faci griji ca voi ramane singur toata viata ta, ceea ce ma pune pe ganduri, ma face trist si melancolic in majoritatea timpurilor. Iti multumesc enorm pentru sfaturi si vorbe, chiar m-au ajutat enorm big grin, si sa nu cumva sa te schimbi, aplica aceste sfaturi date de tine si la tine, ca esti perfecta asa cum esti! Mersi din nou!

| Analytical a răspuns (pentru Komododragosh):

Nu ai pentru ce, si nici tu nu ai nevoie de schimbare, crede-ma! si daca ar fi asa gandeste-te ca acea fata chiar nu te merita!

| Komododragosh a răspuns (pentru Analytical):

Wow, cel mai scurt mesaj care l-ai dat laughing. Nu stiu ce sa zic, vorbele tale graiesc foarte multa intelepciune si adevar, dar sunt obisnuit cu o anumita gandire, si nu tocmai buna, recunosc. Sper sa fiu mai bun, sa nu mai gandesc sa fiu ca altii, ca poate fata ma va accepta asa cum sunt.
Mersi din nou, si fii sigura ca baiatul care te va avea se va simti cel mai norocos din lumewinking.

| SoryIna a răspuns:

Eu da... happy asteptam si alte raspunsuri. big grin

| Jozefina a răspuns:

HH)) oamenii au facut sex pina acum si o fac si inca o vor face mult inainte))... eu da

| DauRaspunsuriBunePeTPU a răspuns:

Pun pariu ca o sa-ti reaspunda muuuulta lume!winking

| Dany008 a răspuns:

Da am facut
dar ce ii cu intrebarea asta?

| ăăăăăăăăââââLoâding a răspuns:

Stii cine a facu sex pana acum?
Cateaua si cu catelu meu...
Serios copile mai mult de 9 ani nu ai.
Doamne ce intrebari. Aveti si voi minte putin cand postati aceste intrebari ''magice''?

| cosminelu87 a răspuns:

Aproximativ 4 miliarde de oameni au facut sex pana acum!

| Lolitta a răspuns:

Mama si tatal tau cu siguranta au facut, ca altfel nu erai aici sa pui intrebari tampite. Fara suparare big grin laughing

| andreimihalache6 a răspuns:

Pai cel ma bun ex este :tatal tau cu mama ta laughing