| RazvanRomeoCR7 a întrebat:

Voi cum incepeti o conversatie cu fata/baiatul de care va place? Adica e foarte plictisitor sa incepi cu ce faci sau buna, nu? Aveti alta idee cum as putea sa incep sau sa raman la clasicul ce faci / buna?

3 răspunsuri:
| UnTipObisnuit a răspuns:

La fel cum o incep cu toata lumea.
Un radiant "neata"/"buna"/"hei" cu zambetul pe buze si plin de energie.
De cele mai multe ori ofer senzatia asta si celui/celei cu care vorbesc.
Dar nu o tratez mai special pe ea fata de ceilalti

| Ana1687 a răspuns:

Nu am idee, eu incep conversatia ceva de genul
Aa.aa... Buna...aaa.aa.ce faci?
winking happy

| RazvanRomeoCR7 explică (pentru Ana1687):

Deci mai bine ma bag pe treaba nu? nu prea ai cum sa incepi o conversatie fara buna / ce faci