| Mara2002 a întrebat:

Cum incep o conversatie cu baiatul pe care il plac?

Răspuns Câştigător
| Catte a răspuns:

Daca are facebook, da-i niste like-uri. Poate se va baga singur in seama cu tine. Nu-i lasa comentarii cu " complimente " ( daca le pot spune asa ). Pentru ca, sunt sigura ca nu-l vei impresiona deloc.
De altfel, ii poti pune pir si simplu o intrebare. despre un prieten comun ( de ex. " Ai mai auzit ceva de X? " sau " Stii cum as putea lua legatura cu Y "? ). Si de la chestiile astea puteti largi o conversatie pe foarte multe subiecte. happy.
( Sa il intrebi de genuri de muzica si alte chestii de genul deja este ceva deplasat. cel putin mie asa mi se pare ).
Vezi tu. O data ce ai inceput, totul devine spontan!
Iti doresc multa bafta. Daca vrei, imi poti lasa un mesaj sa-mi spui cum ti-a mers!
Si inca ceva. Nu lasa a se vedea ca-l placi happy. Fii " misterioasa ". ( adica, o data ce ati inceput o conversatie. si-ti pune unele intrebari, sau vrei sa-i spui ceva. zii cu subinteles. ). Fa-l a se gandi la tine dupa fiecare data cand vorbiti. Ai incredere in tine. Fiind totu spuntan, totul va fi foarte ok. Crede-ma! happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta întreabă cum să înceapă o conversaţie, iar cineva îi dă ca sfat: " dă-i like-uri pe facebook ". Genial, bă, ciocoflenderilor!

| rock231girl a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar din pacate cam asa merge in ziua de azi, e un sfat care face conversatia mai,, posibila:"))

| Darkela a răspuns:

În niciun caz"Bună cf" laughing

| Denis_Danci_1999 a răspuns:

Hey! Ce faci? kiss