| Bubu9110 a întrebat:

Voi cum luati decizii in dragoste... cu inima sau cu capu'?

28 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

De obicei deciziile le iau cu capul cand ma intreb daca merita sa incerc sa cuceresc o fata. Daca raspunsul e favorabil ma implic sufleteste. Asta pana cand fata imi dovedeste ca m-am inselat in privinta ei. Atunci ratiunea preia controlul.

| shtephie a răspuns:

Trebuie sa luam decizii in dragoste si cu inima si cu mintea! happy
Kteodata e bine mai mult cu mintea...ca sa nu suferim apoi...happy

| Denisa a răspuns:

Cu capul. Inima nu i-a decizii mereu corecte. Si decat sa gresesc si pe urma sa sufar, mai bine i-au decizii cu capul. Desi e cam greu ce e drept. Stii cum e? Decat sa suferi tu mai bine sufera altul. Iti dau un sfat din inima: punete pe primul loc. Nu conteaza daca restul sufera. Tu sa nu suferi. Chiar daca suna egoist, crede-ma ca nici altii nu se gandesc la tine cand te fac sa suferi. (generalizez)

| sasha a răspuns:

Inima mea e cam nebuna si iubeste pe cine nu trebuie, pentru ea nu conteaza nimic doar se indragosteste si apoi chiar de se raneste nu se invata minte merge tot inainte, de aceea nu o prea mai ascul si ma bazez pe cap care gandeste si ii spune si inimii ce gandeste el abia apoi ii dau libertate inimii sa faca ce stie ea mai bine, deci deciziile le i-au cu capuwinking

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Si cu inima dar si cu capul.
Uneori inima chiar nu te ajuta, te face sa iei decizii total gresite, chiar daca pe moment crezi ca nu e asa.

| George1510 a răspuns:

Orice decizie in dragoste se iaa cu inima...Imima este facuta pentru dragoste iar mintea pentru viata.

| Miha a răspuns:

Cu inima, pentru ca dragostea vine din inima, nu din mintile noastretongue
pace:]

| Marcelino a răspuns:

De cate ori imi ascult capul iau decizii proaste, si chiar daca mi-as dori imi e greu sa le iau cu inima.

| kidu_6779 a răspuns:

Degeaba as incerca sa iau o decizie cu mintea daca inima imi spune sa fac altceva.
Inima mea nu ma prea asculta cand vine vorba de dragoste...se indragosteste de cine vrealaughing:-P.
Eu una cred ca e mai bine asa...sa ne lasam condusi de ceea ce simtim si nu de anumite dubii care pot aparea.
In general...desi inima nu ma prea asculta, tot trebuie sa ajung la un accord intre inima si minte.
Altfel nu am sanse sa iau o decizie buna.happy

| max_4494 a răspuns:

Cand esti indragostit ai capul mai mult in nori deci va fi greu sa-l folosesti.Mai ramane inima.Totusi nu uita de cap! Ratiunea pe acolo sta.Si inca mai este necesara.

| Bubu9110 explică:

Va multumesc tuturor care ati raspuns... ati demonstrat inca o data ca aici pe TPU suntem o adevarata familie kiss

| lavynika a răspuns:

Eu sunt o persoana care gandeste de 5 ori inainte sa faca un lucru si nu ma las impresionata de nimic.Insa in dragoste toate deciziile le-am luat cu inimalove struck.

| DanielJackson a răspuns:

De obicei baietii iau decizii cu...capu'. daca le iau cu inima de asemenea le creste capu' si tot ala e rezultatu'. deci cu mintea e cel mai bine sa iei decizii.

| ina88 a răspuns:

Mie mi-a dat un verisor mai mare decat mine un sfat f bun : "Ia deciziile repede, nu lasa sentimentele sa vorbeasca primele!". Pacat ca mi l-a dat prea tarziu happy

| iverson a răspuns:

Pana la o limita le iau cu inima, insa cand dragostea imi compromite viitorul prefer sa iau deciziile cu capul

| RUMBURAK a răspuns:

Ce treaba are dragostea cu capul. dragostea se traieste, se simte, se gusta.nu e o problema de matematica. e sentimentul suprem

| Mihaelutsaa a răspuns:

Capu' face, capu' trage.tongue
deci, oricum ai da.tot una`i tongue

| ionela8822 a răspuns:

Cu inima, desi e mai bine sa gandesti...

| Bianca18 a răspuns:

Cu inima, desi din cand in cand e bine sa-ti mai folosesti si capul.

| mslollypop666 a răspuns:

Si cu inima si cu capu' big grin

| Anna_5295 a răspuns:

Combinate...big grin

| usernamemada a răspuns:

Cand e vorba de dragoste adevarata spune orisicine ce'a zice ...capul e inferior si inima decide!

| Petronela a răspuns:

Aman2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici cu una nici cu alta pentru ca eu nu vreau sa am nicio relatie in viata mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine dar cred ca la femei in general majoritatea deciziilor sint luate cu partea de jos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu piceaorele daca se misca cu nu7mar par spun DA intrebarii daca se misca cu numar impar spun Nu intrebarii sper ca te-am ajutat

| MrLentziu a răspuns:

De obicei toata lumea ia cu inima, dar in unele cazuri pot fi mai corecte cu capul.Succes in decizii!:*winking

| ` fEtiTsSa ` a răspuns:

De obicei eu i`au cu inima decizii. dar cateodata inima te mai induce in eroareoh go on

parerea mea