| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum va impacati cu ideea ca sunt fete mult mai frumoase fizic decat iubitele voastre? Cum faceti sa fiti atrasi de iubitele vostre asa cum sunt?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu trebuie sa stai langa o fata ce nu iti place.E urat cum pui problema, dar daca ar fi sa fiu si eu răutăcioasă ti-as zice ca umbli cu fete de care ai fata (scuze).
Cand iti alegi partenera trebuie sa aiba trăsături ok ca sa fi atras de ea, dar sa fie si o fata cerebrală.Asa ca, degeaba te uiti tu după botox si silicoane daca purtatoarele au creierul cat un sâmbure.

29 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Ce sa impac, daca mie imi place doar de iubita mea? laughing celelalte tipe devin neinteresante apoi

| sierra1 a răspuns:

"Cum faceti sa fiti atrasi de iubitele vostre"
- e un raționament eronat aici. Din moment ce SUNT iubitele cuiva, inseamnă că atracția DEJA există și nu se mai investighează

| NotNamed a răspuns (pentru sierra1):

N.ai înțeles. El pune problema altfel. Ai o iubita frumoasa si vezi pe strada altele mult mai frumoase. Ce faci tu ca sa te împaci cu gandul si sa nu regreti alegerea facuta in ce privește iubita ta?
Sunt unele persoane care cauta ce e mai frumos, iar într-o relatie daca vad persoane mult mai frumoase parca regreta alegerea făcută stiind ca se putea mai bine.
Cred ca in situatia asta e el.

| anonim_4396 explică (pentru NotNamed):

Tu vorbesti despre fete de parca sunt eu cand imi cumpar haine.Ma duc într-un magazin si imi iau o geacă si dupa cand ma duc intr-altul si vad una mai faina mie ciuda ca am dat bani pe asta.Frate,trebuie sa înțelegi noțiunea de "imi fac o relatie cand gasesc persoana potrivita, nu cand imi iese una in cale"ca femei sunt pe toate drumurile si nu te obliga nimeni sa le iei de nevastă pe care cum iti ies in cale.Asa ca mai bine nu mai începe relații cu fete daca nu esti sigur si capabil ca poti sa tii una, ca le rănește si pe ele fara vina.

| NotNamed a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu inteleg de ce sari sa ma tragi la raspundere pentru asta. Citeste din nou comentariul meu si o sa iti dai seama ce am vrut sa spun cu adevarat. Nu a fost un raspuns personal. I.am răspuns unui alt user din comentarii care nu a înțeles intrebarea si am simțit sa îi explic mai bine. Ce e gresit in asta?
Tocmai de-asta nu am raspuns personal. Pentru ca merg pe acelasi principiu ca tine, si cand vad astfel de întrebări care reflectă mentalitatile celor care le posteaza efectiv ma simt dezamagit si nu mai am vlagă sa mai răspund uneori.

| anonim_4396 explică (pentru NotNamed):

Intrebarea si raspunsul tau era foarte clar si de inteles.Am priceput si eu cum de altfel si alti ce ai vrut sa spui si ma minunez pur si simplu de ideea întrebării.

| NotNamed a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot n.ai inteles. Nu eu am pus intrebarea, uita.te... este pusa de @gigifrone112. Eu doar am fost curios de raspunsurile la aceasta intrebarea, nu vreau sa comentez personal pentru ca asa cum ti.am zis si in celalat comentariu, sunt de aceeasi parere cu tine si prin urmare o întrebare de genul ma face sa ma simt dezamagit de mentalitatea unora si ma face sa nu mai raspund uneori, sa sar întrebarea. Eu doar am citit un raspuns de.al unui user si am simțit nevoia sa.l atentionez ca a inteles gresit întrebarea si in continuare i.am explicat ce a vrut sa spuna cel care a pus întrebarea. Te întreb din nou, ce e gresit in asta, ca am simtit nevoia sa ii explic unui user ce a vrut sa spuna autorul de fapt?

| Drimmero a răspuns:

E clar ca vor fi multe cu un fizic peste cel al iubitelor voastre, la fel cum si altii vor fi deasupra iubitilor ei, dar asta e irelevant, nu trebuie sa faci o competitie de genul. Daca alergi numai dupa fizic fara sa aiba si alte calitati pot sa zic ca ti-ai gresit ''cariera'' adresandu-ma ambelor sexe. Poate iubita ta are ce nu au acele ''fotomodele'', se zice ca cea mai buna femeie e propria iubita, de aici tragi concluziile, nu mai insir lista de posibile calitati pe care le poate avea.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Ai dreptate

| LoveSleep a răspuns:

Nu stiu, gagica-mea e superbă.

Obisnuieste-te cu gandul ca tu esti cu ea, pentru ca nu ai optiuni mai bune in momentul de fata cum e si ea cu tine, din acelasi motiv. Asa s-au format majoritatea relatiilor de cand e lumea, de ce sa fii tu mai special?

Nu prea pot sa-ti dau vreun sfat, pentru ca cum zice un nume greu in istoria TPU (VerginicaVacaGrasa), omul nu este proiectat sa fie monogam.

Cand te plimbi cu gagica-ta pe strada si trece Șelly pe langa voi si gagica-ta e mai udă decât conductele de apa din Bucuresti pe dinafara, normal ar fi ca ea să se ducă la el și să facă sex acolo pe bordura (ca sunt destule slava Domnului) cu el, in fața ta.
Daca face asta sau se gandeste doar ca ar face asta, e acelasi rahat. Faptul ca isi neaga o dorinta nu o face inexistenta.

Din punct de vedere sexual, viata ar trebui sa fie o orgie imensă. Poate atunci am înceta să ne mințim.
Drăguț ar fi sa nu fii cu cineva de care nu te simți atras. Și când ești cu cineva de care te simți atras, sa realizezi că există doar persoane diferite, nu persoane care arata mai bine.
Adică, poți s-o înșeli pe Mia Khalifa cu Selena Gomez, dar asta nu înseamnă că una e mai frumoasa decât cealaltă.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Ai dreptate, nu zici rau.

| Frank51 a răspuns:

Nu e mai simplu sa nu ai iubita si sa ti-o tragi cu fiecare femeie atractiva care iti iese in cale? Daca ai o iubita ai niste responsabilitati, asta e scopul unei relatii, sa fie exclusivitate. Atractie fizica catre alte persoane dispare o data cu aceasta exclusivitate, nu in totalitate dar in mare parte, pentru ca totul este la nivel mental. Problema generatiei este ca vrea si cu sulita in rai si cu fundul in miere, sa aiba si relatie serioasa si aventuri, ceea ce este imposibil de obtinut cu un partener normal la cap.

| Sofer a răspuns:

Deja m-am împăcat ca am găsit fata de care îmi place.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă trebuie să te împaci cu asemenea gând, nici nu ai ce căuta cu ea. Dă-i pace.

| Emma30555 a răspuns:

Eu dacă iubesc un băiat nu ma interesează dacă altul e mai frumos, e fix la fel când vezi un film cu actori frumoși, nu te afectează, frumusețea vine și din interior iar dacă ajungi sa iubești ți se pare frumos iubitul pe care îl ai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă aș avea o iubita as face-o eu cea mai buna dintre toate, nu e asta o problema.
Sunt mulțumit cu o fața care mă atrage, cele mai bune tipe de relație sunt cele nici urâte nici frumoase. Ci între.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti iubesti iubita nu o sa te mai uiti la celelalte.

| TLF92 a răspuns:

Sa vezi cum e cand observi prietena cum se uita dupa altii mai chipesi ca tine laughing)

| anonim_4396 explică (pentru TLF92):

Buna asta laughing))

| TLF92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti ala real de la ROMANII AU TALENT spaima femeilor laughing)?

| tzionut a răspuns:

Domnul meu pe mine personal nu ma intereseaza alte femei. Se numeste respect si incredere, calitati care nu trebuie sa lipseasca din orice relatie sanatoasa. As minti ca nu imi plac si alte femei (fizic), as minti si ca nu am avut ocazii sa am si alte femei dupa casatorie, dar am ales sa imi respect sotia, si sa refuz sa actionez in acest sens. Intotdeauna increderea se castiga foarte greu si se pierde foarte usor.

| mdc98 a răspuns (pentru tzionut):

Te contrazici singur. ai spus ca nu te intereseaza alte femei, apoi ca iti place de alte femei. Sotia ta stie?

| tzionut a răspuns (pentru mdc98):

Domnul meu toate femeile imi plac, vorba aia ce e frumos si lui Dumnezeu ii place, dar nu ma intereseaza acele femei. Unde vezi tu contradictia ca eu nu o vad?

| mdc98 a răspuns (pentru tzionut):

"Nu ma intereseaza" - "imi place"
Cand nu te intereseaza nu simti nimic pentru ele nici macar minim atractie.

| tzionut a răspuns (pentru mdc98):

Pai mie si majoritatea oamenilor ne place inghetata, asta nu inseamna ca desi ma intereaza sa cumpar si sa mananc una voi manca inghetata zilnic, sau voi face obicei din asta.

| mdc98 a răspuns (pentru tzionut):

Pentru inghetata nu ai sentimente sau atractie.

| tzionut a răspuns (pentru mdc98):

laughing nu sti cat de mult gresesti.

| IamJoKeR a răspuns:

De-aș avea iubită, nu m-aș uită la alte fete

| XxEddyXx31 a răspuns:

Salut,
Cand vad o fata mai frumoasa decat iubita mea ma gandesc la ceva ce iubita mea are si acea fata nu are.