| Pympyke a întrebat:

Voi dupa cat timp va-ti inceput viata sexuala? dupa o relatie de cat timp? :-s eu sunt de 3luni cu el si inca nu ma simt pregtita, nici nu mi-a cerut asta pana acum dar daca o sa-mi ceara ce pot sa fac? :-s tongue

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă ai sub 16 ani, nu lua în consideraţie rândurile de mai jos!
În mod normal, etic şi logic, orice perioadă de "aşteptare" peste un an este stupidă şi un bărbat sănătos la cap trebuie numaidecât să părăsească fata ce-l ţine în mod nejustificat inactiv din punct de vedere sexual.
Eu nu ştiu la ce le trebuie unora prieten dacă nu sunt în stare să ofere totul într-o relaţie. Se aşteaptă să li se ofere totul dar ele să nu ofere mai nimic.
Ok, vrei să rămâi virgină până la adânci bătrâneţi. Un bărbat sănătos la cap îţi respectă decizia şi nu te forţează părăsindu-te şi mergând la alta care se gândeşte şi la el nu numai la propriile-i frământări deseori stupide şi nefondate.
Salut!

| Zenithf a răspuns:

Vorbiti de asta, nu va rusinati, iar scriu ca "o relatie se bazeaza pe comunicare, intelegere si iubire". Adica, el trebuie sa stie ca nu poate sa-ti ceara asa ceva inca, sa inteleaga si sa accepte asta din dragoste pentru tine.
Si tu la randul tau trebuie sa stii ce nevoi are el, sa intelegi, iar din dragoste pentru el sa-i faci asteptarea mai suportabila. Adica, de are nevoia asta, sa practicati ceva jocuri mai erotice care insa sa excluda contactul celor doua organe.
Totul pe baza intelegerii si comunicarii, si din dragoste.
Iar daca in viitor te vei decide ca vrei mai mult, ia mai mult - asta tine numai de tine, nu face ceva din constrangere! Si atunci cand a fi, sa nu uitati prezervativul. :p

| Hmmmm a răspuns:

Nu conteaza cat d lunga sau scurta e relatia.
important e sa ai langa tine un baiat care sa te merite, care sa nu caute la tine doar sex, care sa nu se foloseasca d tine. daca esti sigura ca acel baiat merita atunci poti sa fai acest pas cu el, dar nu inainte sa te simti tu pregatita.
mereu am zis ca problemele in cuplu se rezolva comunican.stai d vb cu el despre asta.ma mir ca in 3 luni d zile nu ati vb inca despre sex. spune-i adevarul: ca tu inca mai esti virgina si momentan nu te simti pregatita sa o faci cu el. daca te iubeste si tine la tine si te respecta te va astepta, daca nu, nu cred ca te merita.

| shtephie a răspuns:

Nu mi-am inceput viata sexuala si nici nu vreau prea curandwinking( Am 15 ani big grin)
Daca iti cere asta trebuie sa te inteleaga ca nu esti pregatita, daca intelege bine daca nu papahappy
Mult succes in dragoste :*

| вяυηєтα a răspuns:

Buna. Depinde doar de tine ce sa faci. Fa-o doar daca te simti pregatita si daca vrei si tu, nu doar de dragul lui; niciun baiat nu merita asta. Daca te simti pregatita, atunci fa-o, nu te ghida dupa o valoare temporala (3 luni, etc.). A, eu mi-am inceput viata sexuala la 17 ani, la aproape 6 luni de relatie, cu iubitul meu cu care am fost doi ani si jumatatebig grin Asa ca gandeste-te la tine inainte sa te gandesti la elwinking

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Hm... Eu sunt cu o fata de 2 ani si 4 luni straight face Dupa 1 an si ceva si-a inceput si prietena mea viata sexuala. Am preferat mai intai sa ne cunoastem mai bine si sa vedem daca ne potrivim si una alta si dupa aia. Parerea mea 3 luni sunt cam putine straight face faci ce vrei...

| aangelia a răspuns:

Nu trebuie sa te oblige nimeni sa o faci, trebuie sa o faci dupa simturile tale, si tu nu esti pregatita. Daca te preseaza, lasa-l tongue

P. S: nu mi am inceput viata sexuala! laughing

| andrei a răspuns:

Dupa 2 zile de la partidalaughing

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Sunt de aproape 2 ani cu priatenul meu si ne-am inceput viata sexuala acum 2 luni happy Eu zic sa mai astepti happy.

Răspuns utilizator avertizat
| feroceboy4u a răspuns:

Dupa o relatie de 3 zilehee heelaughing

| soryna95 a răspuns:

Eu am 2 ani si ceva cu pr meu, inca nu am facut acest pas (am 15 ani). cu toate ca stiu ca este un baiat sincer nu cred ca e mom potrivit pentru asa ceva, insa noi suntem impr, dar totodata cei mai buni prieteni...deci ne intelegem unul pe celalalt

eu zic sa mai asttongue