| Oanix21 a întrebat:

Voi judecați o situație înainte să o trăiți? Eu am făcut asta iar acum mă aflu în una din ele
Sunt într-o relație dacă pot zice așa, cu cineva însurat, de aproape 3 luni de zile vorbim și ne vedem pe ascuns. Soția lui a aflat într-un timp de mine, dar el nu a confirmat că avem ceva împreună, doar i-a zis că sunt niște mesaje și a picat până la urmă că eu umblu după el. Nici în ziua în care ea a aflat, el nu a renunțat la mine, m-a sunat, am remediat situația, a rămas "lângă " mine cum s-ar zice. Din spusele lui ei nu se înțeleg absolut deloc și stă cu ea doar pentru copii. Eu știu că nu e bine ceea ce accept și că trebuia să nu mă bag în așa ceva, dar ceva nu m-a lăsat și nu mi-s dat voie să renunț la el
Acum, el se simte prost că nu poate să-mi ofere mai mult, să petrecem timp mai mult împreună și așa mai departe.și vrea să îmi fie mie bine.dar el nu înțelege faptul că asta se face doar cu răbdare și atenție. Eu nu îmi fac imaginații că aș rămâne cu el sau că durează o veșnicie, din contră, i-am spus să țină la familia lui..pentru copiii lui i-am zis acest lucru
Cum sa fac să renunț dar sa nu sufăr după el? Cum să vorbesc cu el încât să-l fac să înțeleagă că nu îi reproșez nimic și că stiu tot ce am acceptat până acum? Nici el nu vrea să renunțe la mine dar se gândește că poate mi-ar fi mai bine fără el.
App, diferența de vasta e cam mare

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

E o chestiune sensibila aici.
Nu prea poți să nu suferi daca te-ai atașat de el.Trebuie pur și simplu să treci peste chiar daca e foarte greu, însă trebuie sa îți asumi aceste aspecte, din spusele tale înțeleg că ți-a spus că este însurat, deci puteai din prima sa refuzi.
Cât despre faptul că preferi totuși să nu le răpești tatăl copiilor, de apreciat, altele ar fi călcat asta in picioare și și-ar fi urmărit propiul orgoliul, însă din nou, daca știai situația puteai sa o eviți.Si deși știu că e ușor să dai sfaturi,trebuia să fi analizat mai întâi terenul,nu sa fi călcat direct, fara a ști ce te așteaptă.
Sunt sigur că se va găsi o rezolvare in acest sens, însă repet, de suferit, daca te-ai atașat de el, fi sigură că nu ai cum.In principiu suferința ajuta,iar prin acesta experiență poate înveți că iubirea nu e așa superficiala cum o nuanțează alții și că poate nu-ți vei mai complica viața pentru nimeni!
Asa că depinde de tine cum privești suferința,fie ca pe un bine absolut, fie ca pe un rău absolut,dar dacă lași lucrurile în voia sorții și nu tai raul de la rădăcina,fi sigură că situația se va complica! Mai bine suferi acum din nimic toată,decât să suferi când lucrurile se complică.

Mai contează ce crede el? Contează să ieși din aceasta situație cat mai repede pentru a nu crea probleme de nicio parte.Tu fi sinceră,explica-i situația,iar daca nu înțelege,atunci pa! Tu ți-ai făcut datoria morală!

Cât despre ultima parte,e evident că da in părți acum,e între ciocan și nicovala și da de înțeles că mai bine ar fi să-ti de-a ție vânt! Stai liniștită, orice bărbat însurat care mai are și copii își va alege soția, indiferent de ce îi promite amantei big grin
De aceea, din perspectiva unui băiat, îți recomand o relație cu un băiat apropiat de vârsta ta!
Nu are banii, maturitatea sau alte aspecte adiționale foarte dezvoltate, însă măcar așa nu vei mai suferi aiurea după niște bărbați care nu vad in tine decât plăcere și atât.Fi sigura că nu te dorea pe post de sotie raised eyebrows
Nu în ultimul rând,incerc pe cat de mult sa evit sa judec înainte de a trai o situație,însă situația asta e așa de comuna,încât mă mir cum de ai picat în plasa.
Repet,mai bine suferi și înveți ceva din asta,mergi mai departe și vei fi fericita,decât să stai în trecut și să suferi după unul care te-a folosit sau care a încercat el ceva și nu i-a ieșit, mai bine îți găsești pe cineva apropiat în vârstă, e cel mai bine așa.
Știu că e greu in ziua de azi să găsești iubirea adevărată, însă în bărbați mai în vârstă sigur nu o vei găsi, mai ales în cei însurați! Posibil sa fi fost chiar tu înșelată la un moment dat daca relația ar merge in continuare!
Pur și simplu mergi înainte! Povestea ta abia începe, nu-i scrie finalul!
Fundiță?

10 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu renunta la tine pentru ca sexul cu tine e delicios. sex cu soția nu mai face pentru ca e deformata, pe când tu ești tânără sexy

| mihai69 a răspuns:

Simlu: rupi orice legătură cu el.
Nu merge cu "să-i spui ceva" etc.
Dacă te vrea, divorțează. Dacă nu... vezi mai sus.

| dullcat a răspuns:

Buna.Din intrebarile tale anterioare pare ca esti minora.Nu pot sa-mi inchipui cum ai ajuns in aceasta situatie.Sincer, ma rog ca povestea sa fie inventata.

Trebuie sa rupi relatia instant si sa te concentrezi pe viata ta, mai ales ca imediat incepe liceul? Asa voi presupune.
E mai putin dureros sa tragi un bandaj dintr-o singura miscare, decat sa tot tragi cate un pic.Vei gasi in cercul de prieteni sau colegi alte interese amoroase mult mai potrivite pentru tine, nu barbati insurati care au si copii.Zau asa, incearca sa stai departe de astfel de tentatii si cauta sa mergi la psihologul scolii. Originea pentru atractia fata de barbati mai in varsta rareori porneste dintr-un loc bun.

| Oanix21 explică (pentru dullcat):

Am 21 ani?

| Oanix21 explică (pentru Oanix21):

Acelese semne de întrebare sunt de fapt emoji cu râs. De unde să presupui ca sunt minora lol

| anonim3248 a răspuns (pentru Oanix21):

Ar trebui să nu te mai întâlnești cu el.

| dullcat a răspuns (pentru Oanix21):

Imi pare rau, din intrebari nu pare.Plus, in martie spuneai ca ai aproape 20, acum spui 21.La aceasta varsta ar trebui sa te lase parintii in club.Dar considerand preferintele tale, poate e mai bine asa.

| relian a răspuns:

Ai 21 de ani si umpli cu barbati insurati si cu copii laughing suna a femeie care iese la produs, sincer.

Adica ai 21 de ani nu 51 laughing sa spui ca asta e mai tinar si se uita la tine.
Arati asa de naspa incit nu iti poti gasi un barbat neinsurat? Nu vad alt motiv, ala sa fi fost si E iglesias si sa fie insurat copii, dal dreacu, ducase sa stea cu familia lui.

Nu se inteleg laughing daca nu se intelegeau la ce a mai facut copii? Hai inteleg, nu vezi la inceput in ce te bagi, dar pana sa faci ceva copiii, ai timp sa vezi cu cine stai.

Ala te minte, sa te foloseasca, lucreaza omu in 2 schimburi laughing mai merge si cate o prospatura asa din cand in cand.
Deci esti folosita, cam despre asta e vorba, nu se duce la fetite, acolo trebuie sa plateasca laughing asa ca tea gasit pe tine mai fraiere care il rezolvi moca laughing

| sammie a răspuns:

Din prima secunda când ai aflat că e însurat trebuia să te depărtezi de el. Știi tu cât a suferit femeia aia? Pun pariu că nici nu-ți pasă, ar trebui să-ți fie rușine. Chiar și dacă nu se înțelegeau bine trebuia să te duci la el când divorța.

| FindMyName a răspuns:

Eu zic ca nu e deloc ok ce faci...în primul rand pune-te în pielea soției lui ce simte în suflet, ce durere.
În al doilea rând, mai bine îți găsești un bărbat neînsurat, și cu o vârstă cam apropiata de tine, nu mare. Tu ai 21, el măcar 25.
Nu te chinui cu bărbatul ăsta însurat, fă-ți un mediu mai bun..nu cu el