| ander a întrebat:

Voi le-ati spus printilor de ralatia cu persoana iubita? La cat timp dupa ce la-ati cunoscut? Cati ani aveti?

14 răspunsuri:
| deea40 a răspuns:

Da i-am zis ca am un prieten, i-am zis cum il cheama.
i-am zis in ziua in care am facut o luna de cand suntem impreuna...
am 15 ani

| Gigiku a răspuns:

Da. Chiar am adus persoana iubita acasa. Din nefericire nu au fost de acord, dar am continuat sa ne iubim, pe ascuns. Toata chestia a durat 2 ani happy am 17 ani...

| LittleDrop a răspuns:

Da, i-am zis mamei, la vreo 3-4 luni dupa ce ne-am cunoscuthappy. Am 14 ani.

| Georgiana_4310 a răspuns:

Buna! Eu i-am spus mamei cand m-am indragostit. Aveam cam 7-8 ani laughingCand am o relatie, nu conteaza de cat timp, i-l prezint mamei pe iubitul meu

| bianca a răspuns:

Da le-am spus la cand am facut 4 luni de cand eram impreuna, acum avem un an jumate love struck

si am 15 ani :d

| ^_^just*me^_^ a răspuns:

Pe mine tot ma enervau cu faze de genu: „da cine e prietenul tau?" etc; etc; pana la urma le-am zis, nu a fost asa rau cum credeam insa tata tot a comentat ceva in legatura cu respectivul; aveam 14 ani, de atunci nu mai astept sa ma intrebe ei; le zic eu!

| roxy_2350 a răspuns:

Am 19 ani. Da le-am spus atunci cand m`au intrebat ei. Nu mai stiu sigur de cat timp eram impreuna cu persoana respectiva, cred ca aproximativ jumatate de an.

| Alina a răspuns:

Parintii mei intotdeauna au stiut care sunt prietenii mei(in sensul de amici) si iubitii, si asta nu pentreu ca erau foarte curiosi ci voiau sa ma stie in siguranta.Sunt de un an cu prietenul meu, am 18 ani jumatate si ei stiu de relatia asta si sunt de acord.

| Axel_9404 a răspuns:

Eu le spun parintilor si inainte sa am o relatie.Cand cunosc acea persoana...cand ies cu ea...si etctonguehappy si am 16 anitonguehappy

| Axel_9404 a răspuns:

Eu le spun parintilor si inainte sa am o relatie.Cand cunosc acea persoana...cand ies cu ea...si etctonguehappy si am 16 anitonguehappy.

| *LiGht* a răspuns:

Salut.consider ca nu ar trebui deodata sa le spui,, sau aceasta pot s-o zic in cazul meu, caci eu cind am inceput o relatie serioasa, pai daca mai tin minte, le-am spus-o cam peste 3-4 luni, deoarece imi era frica in caz de ma despartesc, si eu sa nu se dezamageasca intr-un fel in mine, deoarece is putinel severi.Insa,daca relatia intre parintii tai este destul de buna, unul dintre ei, ar trebui sa fie la curent, caci astfel iti va fi mai greu apoi sa-i informezi.Succese!

| princess87 a răspuns:

Eu le-am zis de fiecare data din prima zi... dupa 1-2 saptamani il si prezentam parintilor

| Amelia_5771 a răspuns:

Bineînţeles, părinţii mei sunt cei care m-au sprijinit mereu. După câteva luni după ce ne-am cunoscut. Am 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm eu vb cu mama destul de deschis, Eram vara trecuta inainte cu cateva zile sa fac 17 ani, si i-am zis mamei, ca trebuie sa ma intalnesc cu un baiat.Si m-a intrebat multime de lucruri, cand rel a mai evoluat l-am prez parintilor, au fost de acord cu el, si facem luna viitoare un an.Eu am 18:*