| Anonime a întrebat:

Vorbeam pe chat si m-a intrebat daca vreau sa ies putin a doua zi sa ne plimbam. Am acceptat, a doua zi a venit si m-a luat de acasa, pe drum am vorbit de o gramada de chestii de la scoala, facultate, familie pana la politica laughing ne-am intors spre casa, apoi a zis ca nu poate sa mai stea ca i-a dat mama lui mesaj ca trebuie sa isi faca bagajul ca in doua ore avea tren si m-a condus pana la intrarea pe strada mea si m-a intrebat daca ma supar daca ma conduce pana aici. I-am spus ca e in regula si apoi m-a imbratisat drept ramas bun si mi-a urat o saptamana usoara si eu de asemenea. Pe la 7 i-am dat mesaj daca a ajuns cu bine si mi-a zis ca da. Am vrut sa vada ca imi pasa de el...big grin
Astazi nu mi-a dat mesaj si nici pe Facebook nu a intrat. De ce? Oare imbratisarea a vrut sa insemne ca "suntem doar amici?"

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Prea vrei multe dintr-o data. Imbratisarea poate insemna si ca nu are curaj sa te sarute. Sau poate crede ca e prea devreme.
Asteapta un pic daca vrei sa vezi ce vrea. Poate mai are si alte treburi decat sa stea pe fb.
Nu da tu totul dar incearca sa va vedeti cat de des - fie sa vina el la tine, fie sa te duci tu la el. O relatie la distanta este foarte greu de pastrat.

| Anonime explică (pentru SkyPilot):

Poate ca ai dreptate. Am gresit oare ca i-am dat eu prima mesaj? Adica am facut asta ca sa ii arat ca imi pasa de el pentru ca atunci cand ne plimbam cand vedeam ca incerca sa vina mai aproape de mine eu ma departam putin laughing

| SkyPilot a răspuns (pentru Anonime):

Nu ai gresit cu mesajul. Dar ar fi trebuit sa il lasi sa se apropie de tine. De asta nu a incercat sa te sarute, I-ai transmis ca nu este inca timpul.

| SkyPilot a răspuns (pentru Anonime):

Daca iti place asa de mult, chiar ai putea sa faci si tu niste pasi spre el.

| Anonime explică (pentru SkyPilot):

Am facut pasi cand i-am dat sms..acum e randul lui, zic big grin :*

| SkyPilot a răspuns (pentru Anonime):

Asa e cel mai bine. Ridica-i mngea, dar lasa-l pe el sa actioneze happy

| Anonime explică (pentru SkyPilot):

@ InquiewWithin, ai primit un mesaj big grin

| SkyPilot a răspuns (pentru Anonime):

Am vazut si am raaspuns.

17 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Mai da-i un mesaj si intreaba-l daca e totul ok. dupa care astepti. si astepti. si daca nu zice nimic iti vezi de ale tale incercad sa nu faci un crash.

| IRaluca a răspuns:

Si felul in care te-a imbratisat conteaza happy

| Anonime explică (pentru IRaluca):

M-a luat prin surprindere. laughing El e genul mai timid si foarte politicos si credeam ca o sa ne luam pur si simplu la revedere, verbal. Nu stiu cum sa explic, nu ma asteptam. M-a tinut in brate vreo 3 secunde...Nu stiu am simtit sinceritate in imbratisarea lui, dar nu stiu ce fel de sinceritate a fost thinking amici sau ma place mai mult decat pe o amica..Ideea e ca e un tip super si mi-ar placea sa fiu cu el.

| IRaluca a răspuns:

Daca este un tip mai timid, faptul ca te-a imbratisat arata ca s-ar putea sa te placa happy
Si stai linistita daca nu ti-a dat inca mesaj, asa sunt majoritatea baietilor... Nu prea isi dau seama cand trebuie sa "actioneze". O sa-ti dai seama sigur daca te place :*

| Andrei1811 a răspuns:

Uite eu sunt o fire timida, pentru mine o imbratisare insemna destul de mult, spre exemplu sunt intr-o situatie nasoala, o sa ma consideri FREIER da asa si sunt. Imi e frica sa ii spun unei fete ce simt pentru ea, da cand o iau in brate parca imbratisarea aia vorbeste pentru mine, din punctul meu de vedere te vrea, daca e timid pentru el e foarte greu sa se exprime. Sper ca te-am ajutat, nu am nevoie de funda ca nu fac acest lucru pentru funde!

| Anonime explică (pentru Andrei1811):

Inteleg. happy Cand vorbeam pe fb, nu prea scoteam multe de la el si la un moment dat mi-am pierdut rabdarea asa ca i-am spus ok, te las. Si mi-a spus:de ceee? Si eu i-am explicat ca vad ca e ocupat si nu are timp de mine, si mi-a zis ca nu e asa, ca vrea sa vb cu mine doar ca nu stie ce sa mai spuna si ca e genul care vb putin. Si apoi mi-a zis hai sa gasim un subiect despre care sa vb. laughing

| Andrei1811 a răspuns (pentru Anonime):

Eu cu aceasta fata vorbesc destul de mult gen 2-3 ore pe zi, ii zic daca are ceva mai imp de facut, ea imi zice ca mai imp decat sa vb cu mine nu exista! Da tot imi e frica sa ii spun ce simt, deoarece eu sunt mai plinut putin si cred ca o sa ma refuze din cauza aspectului fizic!

| Anonime explică (pentru Andrei1811):

Ce e in neregula cu aspectul tau fizic? Crezi ca daca era asa, mai vb cu tine? Fata simte ceva pentru tine daca ti-a spus ca cel mai important e sa vorbeasca cu tine. Spune-i ce simti! Nu mai o lungi! Mai tarziu s-ar putea sa se plictiseasca sa te astepte si o sa o pierzi. Crede-ma, stiu ce zic.

| Andrei1811 a răspuns (pentru Anonime):

Cum ai spus tu acolo sa nu lungesc ca altfel o pierd, povestea noastra e foarte naspa si eu ma consider cel mai mare FRAIER, totul a inceput anul trecut, cand am intalnit-o, ma rog m-am indragostit de ea am vorbit si din astea, dar nu i-am spus ce simt pentru ea si am pierdut-o, s-a combinat cu altcineva. Acum o saptamana m-am intalnit cu ea in autobuz, am vorbit am zis sa mai iesim asa cu prietenii, de atunci vorbim in fiecare zi la fel ca anul trecut. Da tot imi e frica sa-i spun ceea ce simt! Un prieten incerca sa ma imbabrbateza spunandu-mi ca daca nu ii zic se combina el cu ea(El avand prietena, zice asta numa pentru a ma imbarbata), nu stiu ce sa fac daca nu ii zic ce simt pentru ea si iar o pierd o sa sufar, daca ii zic si ma respinge tot o sa sufar. Nu stiu ce sa aleg!

| Anonime explică (pentru Andrei1811):

Mai bine regreti ceva ce ai facut, decat ceva ce nu ai facut! Spune-i! Daca o sa fie bine, daca nu, nu vei trai cu gandul "cum ar fi fost daca?" La urma urmei, nu ai nimic de pierdut, poate doar de castigat in cazul in care totul iese bine! Curaj!winking