| Grunwaldmantuitorul a întrebat:

Vreau s-o uit. Vreau sa inceteze suferinta. Cum? Am trecut printr-o despartire dureroasa. Ma chinui de-o saptamana Nu conteaza unde sunt, ce fac sau cu cine vorbesc. Numai la EA ma gandesc. Nu mai ma pot intoarce acasa Ar fi mult mai dureros. Singuratatea ma OMOARA INCET. Cum as putea pune capat suferintei?

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E de inteles ca inca suferi la o saptamana dupa despartire, e o etapa prin care treci atunci cand inca iubesti!

Accepta-ti suferinta si incearca sa nu iti lasi niciodata timp sa te gandesti la ea. Fa lucruri noi, iesi din casa, uraste-o!

| Just4FunHD a răspuns:

Este o metoda simpla. suntem ceea ce gandim. Daca te tot gandesti la ea si iti amintesti de ea, nu vei scapa de ea. Daca lasi sa treca totul, va trece de la sine. Ceea ce simti tu acum e doar un gol.
Daca vrei sa te reimpaci cu ea. Fa ce iti spun eu. Asteapta 2 saptamani fara sa faci nimic referitor la ea. Nu-i trimite mesaje, nu o suna, nu vizita fb sau hi5, nu intreba prieteni de-ai ei ce mai face, nimic din ce e legat de ea.
Ca nu ma simt in stare sa continui ideea, de la atata oboseala, citeste http://www.scribd.com/doc/30070847/Manualul-Arta-Impacarii asta e doar daca ai chef si vrei sa o readuci in viata ta. bafta!

| DorelSudoru a răspuns:

Incearca sa gaseti alta dar cauta bine.

| Anonima3127 a răspuns:

Cu totii trecem printr`o despartire mai devreme sau tarziu, asa e legea vietii, depinde doar de fiecare cum reactioneaza si cum priveste lucrurile. Daca tu te definesti prin ea, si nu prin propria ta persoana, e normal sa te simti asa.

Insa viata ta merge mai departe cu sau fara ea.Nu o sa fie ea nici prima nici ultima fata din viata ta. Daca v-ati despartit inseamna ca ceva nu a fost compatibil intre voi. Mai ales daca tu o iubesti asa de mult, incat iti e gandul doar la ea si suferi asa de mult dupa ea.Acest lucru insa este normal, ca dupa o relatie incheiata, sa simti un gol in suflet, si sa ai impresia ca nu poti trai fara ea.Impresii false.

Ce poti face? Este greu de spus, mai ales ca nu ai dat mai multe detalii, insa ajuta mult sa te descarci, sa vorbesti cu cineva apropiat tie, sau, cu cineva, care e dispus sa te asculte si sa te ajute sa treci mai departe.Sa te sfatuieasca si sa fie alaturi de tine, pana ce treci de aceasta etapa.

Incearca sa nu te inchizi in tine, sa socializezi cat mai mult, sa intalnesti persoane noi, sa mergi in locuri noi care nu iti aduc aminte de ea.

Pt moment ar fi ok si daca ai sterge pozele cu ea din calc, nr de tel, id de mess...tot ce iti poate aduce aminte de ea...doar pana cand treci de aceasta criza emotionala.

Mult succes si sper sa gaseste puterea necesara pentru a face fata situatiei actuale.>big grin

| Anonim_9810 a răspuns:

Acum esti mai ok? incearca sa nu te mai gandesti atat de mult la ea sau sa te impaci cu ea daca mai exista iubire!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de exemplu sati cauti o alta prietenawinking
sau pur si simplu sa incerci sa uiti de ea sa nu-ti mai amintesti niciodata iar daca se va intampla vreodata sa va intalniti pe strada tu sa te comporti cu ea ca si cum atunci ai fi vazut-o pentru prima datawinking