| Ciprian1994 a întrebat:

Vreau sa am o relatie cu o fata si am nevoie de un sfat...Am facut rost de numarul ei ( i l am cerut).
Dar ceva mi se pare ciudat. Adica este normal sa incep doar eu o conversatie (adica nu m-a intrebat niciodata, de exemplu 'Ce fac?')?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

De cat timp va cunoasteti? Daca va cunosteti de o luna sau doua sau mai mult, atunci chiar ca ceva nu e in regula. Prin asta da dovada ca intr-un fel nu ii pasa de tine, nu vrea sa vorbeasca cu tine, nu are nici un interes cu tine, nu se gandeste la tine, etc. Nu vreau sa te descurajez, dar asa e. Sfatul meu pentru tine, ar fi... daca va cunoasteti de ceva timp atunci nu ii mai scrie si nu o mai suna. Las-o si pe ea sa te caute. Si dupa daca te contacteaza in scurt timp, chiar da dovada ca intr-un fel ii pasa de tine si ca te vreau alaturi. Mult noroc! Si incearca sa vezi daca da din ce in ce mai multe semne ca ii pasa de tine si/sau de relatia voasta. Si ca depune putin efor ca aceasta relatie sa tina cat mai mult timp.

| Ciprian1994 explică (pentru Nemessys):

Ne cunoastem de aproape 2 saptamani. Multumesc happy

2 răspunsuri:
| TheCMA a răspuns:

Te-ai gandit ca poate nu te place? Si in plus pe lumea asta sunt atatea fete nu este doar ea. Dar oricum daca vezi ca este sincera cu tine si nu te minte spune-i ce simti.