| LucianR a întrebat:

Hey! Am nevoie de un sfat. Daca vreau sa cunosc o mai bine o fata si poate sa am si o relatie de prietenie cu ea, cum ar fi mai bine sa fac? Sa cer numarul direct de la ea sau sa fac rost de el din alta parte?

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Bineinteles ca numai de la ea, asa e corect si frumos.

| Bris a răspuns:

Fii direct! Mie ca fata nu-i plac baietii care nu au tupeu sa zisa ceva fetei pe care o plac. Bafta!happy

| XxLorexX a răspuns:

Pai cel mai corect ar fi sa i-l ceri personal, dar atunci va crede ca o placi si poate vrei ceva mai mult decat o relatie de prietenie. Dar se poate intampla si ca tu sa iei numarul ei de la alta persoana si cand o suni sa creada ca vrei sa o cunosti tot din cauza ca o placi. Asa ca gandeste-te de doua ori inainte sa actionezi... mai bine fa rost de id-ul ei de mess sau contul de facebook, acolo o poti aborda mai usor. Bafta! big grin

| Dawn a răspuns:

"relatie de prieteni"? Doar atat? Daca da nu ii cere numarul, fiindca va crede ca o placi sau ca esti cam disperat. Incearca sa o cunosti, prin diferite ocazii si contexte putin si dupa aceea sa faci un pas ca asta. Sper ca te-am ajutat.