| SERIALS a întrebat:

Vreau sa cer sfaturi de la voi. Faza e ca stau la chirie peste hotare, cu alti 2 in camera, o fata si un baiat, ambii studenti. Faza e ca as vrea sa invit un prieten la mine o luna de zile, ca sa petrec ceva timp cu el, dar nu stiu cum sa le zic astora. As vrea sa apuc vremea cand astia vor fi plecati. Sper ca in august sa plece sau mai devreme. Ei sunt studenti si sesiunea se termina la inceput de iulie, apoi urmeaza sesiunea de restante, august liber si septembrie o alta sesiune. Faza ca inainte fatuca din camera si-a invitat prieteni, prima oara nici nu mi-a cerut permisiune. De Halloween au sarbatorit cu muzica la maxim, desi eu ma pusem la somn, a doua zi urma sa lucrez, dar reusisem sa adorm pe la 03 noaptea, desi ma pusesem la somn inainte de 23. Dupa si-a mai invitat ceva amici, dar asa pe 1-3 zile si o data un fost iubit vreo saptamana. La fel nu a cerut permisiune. Dar celalalt coleg de camera nu a invitat pe nimeni niciodata, la fel si eu. Eu am lipsit 2 luni, la inceput de an, eram intors in tara, ca sa imi rezolv problemele, dar am platit chiria + facturile si cred ca am dreptul sa invit pe cineva in camera gratis sa stea. Ce parere aveti? Ar trebui sa ii anunt din timp ce vreau sa fac? Sau e mai bine sa le cer permisiunea ambilor? Na, acel prieten al meu poate sa stea pe canapea, este o canapea libera, dar daca nu ii va fi comod, putem dormi impreuna, chiar daca suntem baieti. Am uitat sa specific ca colegii astia sunt impreuna de ceva timp, de cand m-am intors am observat ca se sosotesc, se iubaresc, de vreo 2 ori am auzit gemetele de placere a fetei, sunt pro iubire, dar nu imi place sa ma aflu in aceeasi camera cu ei. Nu stiu ce sa fac efectiv. De multe ori ma trezesc noaptea din somn auzindu-i sosotindu-se si spunandu-si cuvinte de dragoste sau se pupacesc. Ar trebui ei sa fie singuri intr-o camera de doi.
Pai ce sfat imi dati ca sa fiu si eu fericit cu prietenul meu. Nu vreau ca sa intuiasca ca sunt gay. Desi in aceasta tara e ok, pur si simplu nu vreau sa devina tema de discutie asta. As vrea sa petrec un pic de timp cu baiatul, prietenul de care sunt indragostit deja cateva luni, nu m-am vazut cu el de 2 luni jumatate, dar ma tot gandesc la el. Cred ca nu-mi place sa vad dragostea dintre colegii de camera din cauza ca asta accentueaza singuratatea si suferinta pe care o infrunt. Nu am nimic cu ei, pur si simplu ma simt singuratic si trist, caci baiatul de care m-am indragostit a ramas in tara de bastina.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sal chemi fara probleme, ei nu sant proprietarii locuintei ca sa zica da sau nu. Si ce are daca sta cu tine ala, e alegerea ta

| Adry05 a răspuns:

Eu zic sa nu le ceri permisiunea, pana la urma nici ea n-a cerut-o si daca comenteaza ceva aduci exact argumentul asta: toate datile cand ai chemat oameni, mi-ai cerut permisiunea? Nu, asa ca eu de ce ti-as cere-o tie?

| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât îți plătești chiria ai dreptul să inviți pe cine vrei.

| Crackman a răspuns:

Dude... deci vrei sa faci sex cu iubitul tau dar sa nu stie aia.
Daca tipa se prosteste, te poti geme si tu happy.
Pana la urma ai platit si ai suportat pe aia cu ai ei. Equal

| GirlOnline81 a răspuns:

In locul tau nu le-as cere permisiunea, dar i-as anunta.

| SERIALS explică:

Am uitat sa zic ca in timpul cand am lipsit din camera, am aflat de la colega de camera ca a locuit in camera o fata fara casa big grin asa spusese, si nici macar nu m-a anuntat nimic, doar mi s-a zis cand am venit si atat.

| SandraEve a răspuns:

Ca sa inteleg...stati toti 3 intr-o camera? :O nu e deloc normal si e de bun simt ca cei doi să nu se "iubeasca" asa fara pic de jena cand mai e un om in camera. Doamne fereste. Oribil
Apoi...tu esti gay? Sau nu am inteles bine. Ai spus la sfarsit o ultima propoziție care imi da de gandit.
In ceea ce priveste cerutul voie. Nu ceri voie. Cum acea fata nu a simțit că este cazul sa o faca. Nu o faci nici tu. Dat fiind faptul că tipul va sta mai mult ii poti anunță. Dar anunța, la modul ca ii instiintezi nu ceri voie.