| letitblue a întrebat:

Bunahappy ce este mai convenabil sa ai in camera, pat de doua persoane sau o canapea extensibila? camera mea e destul de mare, si cu patul de doua persoane mai am mult spatiu, dar mi-ar place sa am o canapea, am impresia ca daca o sa am o canapea o sa petrec mai mult timp in camera mea, ce psune-ti, o sa regret?

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Optiunea mea finala pentru dormitor a fost un pat mare, cu saltea cu arcuri, pe care sa dorm bine. Pentru cativa ani inainte am avut doua canapele si aveam mereu dureri de spate. Diferenta de spatiu nu este asa mare cat sa nu compensez cu alte optimizari si avand in vedere ca somnul ESTE important, zic ca am ales bine.

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca este vorba de o camera care are rol numai de dormitor, atunci patul matrimonial este mai bun! Daca este o camera care este folosita si camera de zi, atunci canapeaua este mai buna. Pe canapea pot sta mai multe persoane comod. Pe pat, parca este si indecent sa inviti pe cineva sa ia loc "pe pat", parca i-ai face o propunere indecenta!

cami
| cami a răspuns:

Patul este mult mai confortabil, lasa canapeaua in sufragerie.

| Ruxiii a răspuns:

# Ceau :* ...Eu am pat si imi pare rau ca nu am canapea.nu o sa-ti para rau; Zic. Vezi sa fie frumoasa si sa se asorteze cu ce ai prin camera happy...

Sper sa dormi regeste xD.

| cucalic a răspuns:

Buna.eu am avut canapea si crede-ma ca abia am asteptat sa scap de ea.de cand am pat m-a simt si dorm mult m-ai bine pe el decat pe canapea. te sfatuiesc sa iti iei pat nu canapea si nu vei regreta.paaa

| alexyapink a răspuns:

Buna! eu as zice o canapea extensibila, dar si patul de doua persoane e bine dar mie nu prea imi place ideeakisssper ca tiam fost de ajutor!kiss